Авторські статтіНовини

Вчені: Куріння батька підвищує загрозу розвитку астми у дітей

Чоловіки, які курять з юних років, можуть поставити своїх майбутніх спадкоємців під загрозу розвитку астми. У такому випадку можливий ризик збільшується більш ніж в 3 рази, кажуть фахівці.

Вчені проаналізували стан здоров’я понад 24 тисяч дітей, в результаті чого виявили, що чим раніше чоловік почав палити і чим довше він має цю шкідливу звичку, тим більше ймовірності у його майбутніх дітей отримати неалергічну астму. Найбільше ризикують захворіти ті діти, чиї батьки пристрастилися до сигарет до 15-річного віку.

Цікаво, що час відмови від куріння до зачаття не був пов’язаний з появою недуги у потомства, зазначає Сесіль Сванс, професор Університету Бергена в Норвегії.

Також у дитини більше ймовірності захворіти на астму, якщо його мати курила в період вагітності. Тим не менш, якщо мати курила до моменту зачаття, то цей фактор не впливає на здоров’я її дітей, кажуть вчені. У чоловіків в цьому плані більш серйозний внесок: внаслідок куріння у них відбуваються генетичні та епігенетичні ушкодження сперматозоїдів, із-за чого в подальшому у потомства можуть бути аномалії розвитку.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України