Вчені: Куріння батька підвищує загрозу розвитку астми у дітей

Чоловіки, які курять з юних років, можуть поставити своїх майбутніх спадкоємців під загрозу розвитку астми. У такому випадку можливий ризик збільшується більш ніж в 3 рази, кажуть фахівці.

Вчені проаналізували стан здоров’я понад 24 тисяч дітей, в результаті чого виявили, що чим раніше чоловік почав палити і чим довше він має цю шкідливу звичку, тим більше ймовірності у його майбутніх дітей отримати неалергічну астму. Найбільше ризикують захворіти ті діти, чиї батьки пристрастилися до сигарет до 15-річного віку.

Цікаво, що час відмови від куріння до зачаття не був пов’язаний з появою недуги у потомства, зазначає Сесіль Сванс, професор Університету Бергена в Норвегії.

Також у дитини більше ймовірності захворіти на астму, якщо його мати курила в період вагітності. Тим не менш, якщо мати курила до моменту зачаття, то цей фактор не впливає на здоров’я її дітей, кажуть вчені. У чоловіків в цьому плані більш серйозний внесок: внаслідок куріння у них відбуваються генетичні та епігенетичні ушкодження сперматозоїдів, із-за чого в подальшому у потомства можуть бути аномалії розвитку.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh