Вчені: Кристалів олівіну в лаві Кілауеа немає

Туристи на Гаваях помилково прийняли лаву з камінням за унікальні дорогоцінні олівіни. Геологи експериментально перевірили знахідки людей, і укла – це безцінні камінчики.

Гавайські фахівці кажуть, що люди помилково прийняли лавові породи за олівін або знайшли більш великі кристали в старих зонах виверження лави, таких як виверження Капохо 1960 року.

«Я припускаю, що люди бачили, що матеріал був зеленим, вони знають, що олівін зелений, і вирішили, що це він», – сказав геолог Скотт Роуленд.

Олівіни – світлі кристали, які можна знайте всередині базальтових скель лаві. Роуленд сказав, що їх розмір може варіюватися від розміру нігтя до піщинки, а великих олівінів немає. Геологи кажуть, що навіть якщо лавові породи можуть мати олівін, його не розглянути відразу.

«Ви побачите лаву, перш ніж побачите якісь кристали», – сказав експерт Шеріл Гансекі.

Для людей, що шукають олівіни, Роуленд пропонує шукати пляжі. «Якщо ви хочете багато олівінів, краще всього піти на один з цих пляжів, де природа робить всю роботу за вас і відокремила все і залишила олівіни», – сказав Rowland. Вчені вже довели, що кристалів олівіну в лаві Кілауеа немає.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh