Авторські статтіТехно

Вчені: Кристалів олівіну в лаві Кілауеа немає

Туристи на Гаваях помилково прийняли лаву з камінням за унікальні дорогоцінні олівіни. Геологи експериментально перевірили знахідки людей, і укла – це безцінні камінчики.

Гавайські фахівці кажуть, що люди помилково прийняли лавові породи за олівін або знайшли більш великі кристали в старих зонах виверження лави, таких як виверження Капохо 1960 року.

«Я припускаю, що люди бачили, що матеріал був зеленим, вони знають, що олівін зелений, і вирішили, що це він», – сказав геолог Скотт Роуленд.

Олівіни – світлі кристали, які можна знайте всередині базальтових скель лаві. Роуленд сказав, що їх розмір може варіюватися від розміру нігтя до піщинки, а великих олівінів немає. Геологи кажуть, що навіть якщо лавові породи можуть мати олівін, його не розглянути відразу.

«Ви побачите лаву, перш ніж побачите якісь кристали», – сказав експерт Шеріл Гансекі.

Для людей, що шукають олівіни, Роуленд пропонує шукати пляжі. «Якщо ви хочете багато олівінів, краще всього піти на один з цих пляжів, де природа робить всю роботу за вас і відокремила все і залишила олівіни», – сказав Rowland. Вчені вже довели, що кристалів олівіну в лаві Кілауеа немає.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.