Авторські статтіТехно

Вчені: Кисень на Землі виник завдяки мохам

Командою вчених з Об’єднаного Королівства за допомогою можливостей комп’ютерного моделювання було встановлено, що виникнення кисню на Землі відбулося завдяки мохам.

Кисень в його актуальному вигляді сформувався в атмосфері більш ніж 2,5 мільярда років тому. Однак лише 400 мільйонів років тому концентрація його в повітрі стала досягати оптимального мінімуму для початку розвитку складних організмів. Комп’ютерне моделювання показало, що головну роль в цьому зіграли мохи. Вчені впевнені в тому, що вони були одними з перших рослин на Землі.

Також їм приписують і амплуа колонізаторів, яке вони досить довго виконували. Саме завдяки їм рівень кисню в земній атмосфері постійно збільшувався, що і послужило причиною для розвитку життя. Величезна заслуга в цьому випадку належить бриофітам – першим в історії елементарним мохам.

Моделювання змогло довести, що сьогоднішній рівень кисню, частка якого в атмосфері становить 21%, вдалося досягти ще 420 мільйонів років тому. Насичення повітря пройшло відносно швидко – за 50 мільйонів років.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України