Вчені: Кисень на Землі виник завдяки мохам

Командою вчених з Об’єднаного Королівства за допомогою можливостей комп’ютерного моделювання було встановлено, що виникнення кисню на Землі відбулося завдяки мохам.

Кисень в його актуальному вигляді сформувався в атмосфері більш ніж 2,5 мільярда років тому. Однак лише 400 мільйонів років тому концентрація його в повітрі стала досягати оптимального мінімуму для початку розвитку складних організмів. Комп’ютерне моделювання показало, що головну роль в цьому зіграли мохи. Вчені впевнені в тому, що вони були одними з перших рослин на Землі.

Також їм приписують і амплуа колонізаторів, яке вони досить довго виконували. Саме завдяки їм рівень кисню в земній атмосфері постійно збільшувався, що і послужило причиною для розвитку життя. Величезна заслуга в цьому випадку належить бриофітам – першим в історії елементарним мохам.

Моделювання змогло довести, що сьогоднішній рівень кисню, частка якого в атмосфері становить 21%, вдалося досягти ще 420 мільйонів років тому. Насичення повітря пройшло відносно швидко – за 50 мільйонів років.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

One comment

  1. Олексій

    Визначилися колонізатори Марсу.

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh