Вчені Університету Сан-Дієго в США встановили, що частинки канцерогенного диму від сигарет зберігаються на підлозі, поверхні меблів та інших предметах протягом 6 місяців. Будучи в приміщенні з наявністю подібних згубних речовин, людина відчуває труднощі при спробі відмовитися від куріння.
Багато людей знайомі з таким поняттям, як пасивне куріння, воно характеризує процес вдихання некурящими людьми диму, який поширюється від сигарет. Тепер серйозну тривогу фахівців викликає факт третинного куріння. Шкідливі частинки иму здатні усмоктуватися в предмети інтер’єру, в результаті чого живучі в приміщенні люди отримують шкоду для здоров’я. Особливо це небезпечно для малюків, які люблять повзати по підлозі.
Дослідники провели досвід, в якому взяли участь 90 бажаючих кинути палити людей. Експерти взяли зразки пилу з різних поверхонь в будинках випробовуваних. В результаті вони виявили нікотин, котинін і канцероген NNK в пилі, який був присутній на предметах в житлових приміщеннях.
Тільки 8 відсотків добровольців змогли позбутися шкідливої звички, в їх будинках фахівці виявили значне зниження рівня нікотину. Дослідивши зразки сечі випробовуваних, вчені виявили, що ці люди як і раніше піддаються пагубному впливу канцерогенних сполук.