Німецькі вчені з Університету Гамбурга провели дослідження міського життя їжаків. Вони тривалий час стежили за їхньою поведінкою і способом життя серед людей і прийшли до висновку, що їжачки в місті іноді навіть краще себе почувають, ніж їх лісові побратими.
Експерти прикріпили до кількох їжаків спеціальний термодатчик, що стежить за переміщеннями тварини і температурою організму. Стеження за їжаками було довге і копітке, самі піддослідні жили в різних частинах міста, як в спальних, так і в центральних районах. У підсумку їжаки показали дуже високу адаптивність і підлаштувалися під нічний спосіб життя.
Не дивлячись на те, що в дикій природі їжаки рідко ведуть активність вночі, їх міські товариші змогли перебудувати свій денний графік. У темний час доби, коли на вулиці менше людей і домашніх тварин, вони виходять на пошуки їжі і партнерів.
Однак період сплячки у тварин не змінився. Міські їжаки також впадають в довгий зимовий сон, хоча і в цей період вони цілком здатні добувати собі їжу в місті.