Вчені: Існує зв’язок між пологами вдома і годуванням дитини

Вчені з коледжу Трініті в Дубліні (Ірландія) виявили, що існує зв’язок між плановими пологами вдома і годуванням: грудне вигодовування було в два рази частіше після запланованих домашніх пологів порівняно з пологами в стаціонарі. Дослідження опубліковано міжнародному журналі BMJ Open.

В ході роботи вчені спостерігали за 17,5 тисячами жінок з Великобританії в Центрі громадського здоров’я та 10,5 тисячами жінок з клініки «Ростемо» в Ірландії. Результати показали, що матері частіше використовують виключно грудне вигодовування протягом 6 місяців (22%). Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує тільки грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя.

На основі зібраних даних, а також аналізу факторів навколишнього середовища вдома і в стаціонарі, дослідники знайшли ряд можливих причин сильного зв’язку між грудним вигодовуванням і домашніми пологами. По-перше, відрізняються рівень підтримки і види догляду. При домашніх пологах догляд, як правило, забезпечує акушерка. На відміну від цього, в лікарні в допомозі після пологів беруть участь численні фахівці, потенційно забезпечуючи непослідовне вторгнення в життя малюка. Існує також різниця в рівні підготовки осіб, які здійснюють догляд.

По-друге, до клінічна настанова при домашніх пологах може сприяти тривалому шкірному контакту після пологів і надавати позитивний вплив на початок грудного вигодовування, а також на зв’язок матері та дитини. Такі заходи, як допомога щипцями або вакуумом, які найчастіше виникають під час пологів у лікарні, може стати причиною стресу для дитини. Крім того, лікарняні пологи пов’язані з великим використанням болезаспокійливих лікарських засобів, які можуть викликати сонливість у дитини і затримку виробництва молока у матері.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh