Авторські статтіТехно

Вчені: Існує зв’язок між пологами вдома і годуванням дитини

Вчені з коледжу Трініті в Дубліні (Ірландія) виявили, що існує зв’язок між плановими пологами вдома і годуванням: грудне вигодовування було в два рази частіше після запланованих домашніх пологів порівняно з пологами в стаціонарі. Дослідження опубліковано міжнародному журналі BMJ Open.

В ході роботи вчені спостерігали за 17,5 тисячами жінок з Великобританії в Центрі громадського здоров’я та 10,5 тисячами жінок з клініки «Ростемо» в Ірландії. Результати показали, що матері частіше використовують виключно грудне вигодовування протягом 6 місяців (22%). Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує тільки грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя.

На основі зібраних даних, а також аналізу факторів навколишнього середовища вдома і в стаціонарі, дослідники знайшли ряд можливих причин сильного зв’язку між грудним вигодовуванням і домашніми пологами. По-перше, відрізняються рівень підтримки і види догляду. При домашніх пологах догляд, як правило, забезпечує акушерка. На відміну від цього, в лікарні в допомозі після пологів беруть участь численні фахівці, потенційно забезпечуючи непослідовне вторгнення в життя малюка. Існує також різниця в рівні підготовки осіб, які здійснюють догляд.

По-друге, до клінічна настанова при домашніх пологах може сприяти тривалому шкірному контакту після пологів і надавати позитивний вплив на початок грудного вигодовування, а також на зв’язок матері та дитини. Такі заходи, як допомога щипцями або вакуумом, які найчастіше виникають під час пологів у лікарні, може стати причиною стресу для дитини. Крім того, лікарняні пологи пов’язані з великим використанням болезаспокійливих лікарських засобів, які можуть викликати сонливість у дитини і затримку виробництва молока у матері.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України