Авторські статтіНовини

Вчені: Іоносферні грози блокують сигнали GPS

Науковці з європейського космічного агентства з’ясували, що іоносферні бурі здатні блокувати сигнали навігаційного супутника GPS. Результати дослідження були опубліковані в журналі Space Weather.

Для того, щоб переконатися у своїх припущеннях, вчені провели аналіз зовнішніх впливів на роботу трьох супутників серії Swarm. Всі вони призначені для вивчення магнітного поля Землі. Другорядним завданням відправлених космічних апаратів була перевірка впливу струмів в атмосфері нашої планети під час виникнення важких магнітних потоків на поверхні Землі. Фахівці акцентували увагу на тому, що коли супутники перетинали простір над Атлантичним океаном, то сигнал навігаційних датчиків GPS губився на кілька хвилин.

Фахівці підкреслили, що виною всьому є іоносферні бурі, які створюють турбулентний потік і впливають на розсіювання сигналу. Таким чином кожен з апаратів на деякий час виходить з ладу. Наукові співробітники уточнили, що вивчення іоносферних гроз допоможе в подальшому покращити якість роботи навігаційного супутника і телефонного зв’язку в цілому.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України