Авторські статтіНовини

Вчені: Якість сну в дитинстві впливає на розвиток шкідливих звичок

Якість і тривалість сну в дитинстві відображається на тому, яке у людини в майбутньому буде ставлення до алкоголю і наркотичних речовин. Такий висновок нікого після дослідження фахівці з Університету Піттсбурга (США).

У дослідженні взяли участь 200 хлопчиків, чиї мами тривалий час заповнювали опитувальник якості сну їх дітей. Експеримент проводився 10 років, в основному діти виховувалися в сім’ях з низьким рівнем доходу, тому також вчені намагалися з’ясувати, як соціальне середовище впливає на шкідливі звички в майбутньому.

По закінченню дослідження молоді люди повинні були відповісти, яке їх ставлення до алкоголю і наркотиків. Після врахування всіх чинників (раси, соціального середовища, кримінальної обстановки в місці проживання) вчені встановили, що якість сну впливає на розвиток у майбутньому шкідливих звичок. Учасники експерименту, які в дитинстві погано спали, розповіли, що спробували алкоголь у підлітковому віці, і у багатьох це увійшло в звичку. Близько 20 відсотків досліджуваних обзавелися шкідливими звичками, якщо недосипали хоча б годину в дитинстві.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України