Воно почалося тисячі років тому. Тоді масово вирубувати ліси для вирощування злаків і затоплювалися поля, щоб садити рис.
Такий вплив не могло пройти навіть для дикої природи безслідно. Таким чином, вважають учені, глобальне потепління, що триває на планеті, почали ще стародавні фермери.
Такий висновок нікого фахівці, що працюють у Вісконсінському університеті, розташованому в Медісоні.
Саме розвиток сільського господарства, яке почали стародавні фермери, призвело до того, що на Землі стало розвиватися глобальне потепління. Можливо, не з такою швидкістю, як зараз, але початок було покладено.
У той час, ряд вчених вважає це благом для планети. Якщо б не ці процеси, які організував людина, Земля могла б протягом XVIII-XIX століть зануритися в новий льодовиковий період.
Початок всіх льодовикових періодів характеризує висока концентрація парникових газів. Так було завжди, до тієї епохи, коли з’явилися перші фермери.
Найбільш вірогідним вважається, що саме вони запобігли наступу чергового льодовикового періоду.
У Китаї поява великих фермерських поселень відноситься до періоду 7 тис. років тому. Через тисячу років сталася масштабна вирубка лісів у сучасній Європі. А ще через тисячу років на північно-східній частині Азії з’явилися величезні рисові поля.
Не виключається, що саме це призвело до зупинки природного маятника Землі, який регулював, як стануть чергуватися теплі і холодні хвилі.