Вчені: Гени “біологічного годинника” змінюються з віком

Підмножина генів, що беруть участь у щоденних циркадних ритмах, або “біологічний годинник”, стають активними лише в кінці життя, або в періоди інтенсивного стресу, коли вони найбільш необхідні, щоб допомогти захистити критично важливі життєві функції. Про це повідомили дослідники з Університету штату Орегон.

Висновки, зроблені в дослідженні, є частиною унікального механізму реагування на стрес, який раніше був невідомий. Ці гені можуть допомогти у боротьбі з серйозним стресом, пов’язаним з віком, хворобою або екологічними проблемами, а також допоможуть пояснити, чому старіння часто прискорюється, коли біологічний годинник порушуються.

Ця група генів, чия ритмічна активність в кінці життя раніше не була зрозуміла, була названа LLC колишнім аспірантом Університету штату Огайо і провідним автором дослідження Рафаелем Куінцле. Щонайменше 25 таких генів стають ритмічнішими з віком, а функції деяких з них залишаються неясними.

Збільшена ритмічна експресія цих генів під час стресу є ще одним прикладом того, як біологічно важливі циркадні ритми, так як вони допомагають регулювати активність сотень генів, необхідних для процесів життєдіяльності. І, коли старіння приносить з собою безліч нових проблем, гени LLC стають все більш активними. Дослідження також показало, що інтенсивний стрес в будь-який момент життя може викликати активність деяких генів LLC.

Добові ритми, які є природними для організму, але синхронізується циклом світло / темрява, настільки важливі для життя, що одні і ти ж гени, контролюючі біологічні процеси були простежені від плодових мух до людини, через мільйони років еволюції.

Ці гени зустрічаються по всій нервовій системі і периферичних органах, та впливають на все – від сну до репарації ДНК, фертильності і навіть ефективності ліків. Вчені також зробили висновок, що люди з рутинними порушеннями циркадних ритмів сну і мають більш коротку тривалість життя і більш схильні до розвитку раку.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen − three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh