Авторські статтіНовини

Вчені: Енергетичні напої провокують водіння в нетверезому стані

Сьогодні ставлення до енергетичних напоїв в суспільстві неоднозначне, в основному з питань про шкоду для здоров’я, що викликається вживанням цієї продукції. Однак фахівці, що представляють Техаський університет Остіна, в даній дискусії виділили окрему проблему енергетиків, пов’язану з провокуванням ними водіння в стані алкогольного сп’яніння.

Так, автори дослідження стверджують, що зазвичай молодь віддає перевагу енергетичним напоям для того, щоб зняти розслабляючий ефект від раніше випитого алкоголю і додати собі сил для подальших веселощів. Найчастіше це призводить до того, що організм, який вже готовий був піддатися відпочинку, змушений споживати нові обсяги алкоголю. І, звичайно ж, «гримуча суміш» самовпевненості від спиртного і фізичного тонусу від енергетика штовхає людину на екстремальні вчинки, як, наприклад, водіння в стані сп’яніння.

Нерідко такі ситуації закінчуються плачевно, як для самих водіїв, так і для пасажирів, або інших учасників руху. Однозначно, стверджують фахівці, подібні ситуації ні до чого хорошого привести не можуть.

При цьому, вчені також стверджують, що для людини, яка раніше спробувала керувати автомобілем під дією алкоголю і енергетиків це може стати помилковим позитивним прикладом можливостей його організму і надалі водій, будучи впевненим у собі, буде продовжувати керувати авто у стані сп’яніння «за звичкою». Саме це, на думку фахівців, найбільше викликає побоювання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України