Вчені: Домашній пил може призвести до безпліддя

Команда американських вчених провела дослідження з метою з’ясувати найбільш вагомі причини виникнення безпліддя, особливо їх цікавила ступінь небезпеки домашнього пилу для жіночого організму. Результати опубліковані в виданні Environmental Science and Technology.

Фахівці з’ясували, що домашній пил не просто токсичний в 90% випадків, але і може привести до виникнення астми, проблем з розвитком дітей, безпліддя і навіть появи ракових пухлин.

Спочатку дослідження проводилися серед американців, але в подальшому результати показали, що проблема досить актуальна і для європейських країн. При детальному аналізі пилу вчені з’ясували, що у його складі містяться: віддушки, феноли, канцероген TDCIPP, антипірени, вогнезахисний TDCIPP.

Наскільки відомо, пил є залишком життєдіяльності людини у вигляді відмерлої шкіри, а також дрібними частинками оточуючих предметів.

Проблема в тому, що за словами дослідників, в упаковках багатьох побутових продуктів, незважаючи на заборону, містяться шкідливі сполуки, які при експлуатації в домашніх умовах залишаються в підлогових покриттях, на поверхні меблів та інших домашніх предметах, пластику і ряді інших речей. Через якийсь час мікрочастинки токсичних речовин починають свою міграцію по кімнатах, викликаючи серйозні проблеми для здоров’я людини.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fifteen + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh