Авторські статтіНовини

Вчені: Домашній пил може призвести до безпліддя

Команда американських вчених провела дослідження з метою з’ясувати найбільш вагомі причини виникнення безпліддя, особливо їх цікавила ступінь небезпеки домашнього пилу для жіночого організму. Результати опубліковані в виданні Environmental Science and Technology.

Фахівці з’ясували, що домашній пил не просто токсичний в 90% випадків, але і може привести до виникнення астми, проблем з розвитком дітей, безпліддя і навіть появи ракових пухлин.

Спочатку дослідження проводилися серед американців, але в подальшому результати показали, що проблема досить актуальна і для європейських країн. При детальному аналізі пилу вчені з’ясували, що у його складі містяться: віддушки, феноли, канцероген TDCIPP, антипірени, вогнезахисний TDCIPP.

Наскільки відомо, пил є залишком життєдіяльності людини у вигляді відмерлої шкіри, а також дрібними частинками оточуючих предметів.

Проблема в тому, що за словами дослідників, в упаковках багатьох побутових продуктів, незважаючи на заборону, містяться шкідливі сполуки, які при експлуатації в домашніх умовах залишаються в підлогових покриттях, на поверхні меблів та інших домашніх предметах, пластику і ряді інших речей. Через якийсь час мікрочастинки токсичних речовин починають свою міграцію по кімнатах, викликаючи серйозні проблеми для здоров’я людини.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України