Літні люди, які приділяють час онукам, можуть прожити на 5 років більше за інших, показало дослідження. Вчені виявили, що надання допомоги кому-небудь збільшує в середньому на 3 роки тривалість життя.
Група міжнародних дослідників оцінювала показники виживаності понад 500 німецьких і швейцарських людей у віці від 70 до 103 років. Вони оцінювали тих, хто час від часу доглядав за дітьми і порівнювали їх з тими, хто не робив нічого. У той же час тих, які надавали емоційну підтримку як доглядальниці іншим, також порівнювали з тими, хто нічого не робив.
Половина літніх учасників, які доглядали за своїми онуками були ще живі через 10 років після того, як робили дослідження. Тим не менш, близько половини тих, хто нічого не робив, померли протягом п’яти років, як показало дослідження, опубліковане в журналі Evolution and Human Behaviour.
Вчені також змогли показати такий же позитивний ефект догляду не обмежений тільки сімейним середовищем. Половина бездітних літніх людей, які надавали емоційну підтримку іншим, жили ще протягом семи років. У той же час ті, хто нічого не робив, в середньому вдалося прожити протягом ще чотирьох років.
Ральф Хертвіг з Інституту Макса Планка з розвитку людського потенціалу, сказав: “Надання допомоги не повинно бути неправильно зрозуміле як універсальний засіб для збільшення тривалості життя. Просто помірний рівень залученості в догляді за ким-небудь, як виявилося, робить позитивний вплив на здоров’я”.
У той же час, попередні дослідження показали, що більш інтенсивне залучення викликає стрес, який чинить негативний вплив на фізичне і психічне здоров’я літніх людей.