Протягом довгих років вчені намагалися розгадати загадку – яким чином людина “помічає на собі чужий погляд” На підставі останніх досліджень їм вдалося дізнатися, що ця особливість обумовлена генетично.
Майже кожна людина коли-небудь у житті відчувала на собі сторонній погляд. Це почуття складно пояснити, іноді його пов’язують з екстрасенсорними здібностями. Однак, в результаті проведених досліджень стало ясно, що люди не єдині істоти, що володіють подібними здібностями. Приміром, примати також відчувають, якщо на них хтось дивиться.
Інші досліди показали, що з подібними здібностями можна тільки народитися. Наприклад, немовля дивиться на оточуючих виключно прямим поглядом на протязі перших п’яти днів свого життя. Люди ж, які страждають від порушень аутистичного спектру, мають порушення зорового контакту. Тому їм буде складніше вловити погляди інших людей.
Напрямок погляду людини можна легко вгадати, на відміну від хижаків. Це пов’язано з різною будовою очного яблука, а також великою кількістю білка біля очного яблука.