Життя

Вчені давно прийшли до висновку, що щасливі люди здоровіші нещасних

Побажання, в яких прихований корисний сенс для організму

Якщо ви навчитеся радіти життю, то навіть куріння, алкоголь, вік та інші негативні фактори не будуть чинити активного впливу на ваше самопочуття. Вся справа в тому, що в момент стресу в крові підвищується рівень гормону кортизолу, а його надлишок тягне за собою підвищення тиску, рівня холестерину, ризик серцево-судинних захворювань і діабету, утворення жирових відкладень і зниження імунітету. Так що геть стреси! У хронічно щасливих людей і рівень фіброгена (білка, що робить кров вязкою) нижче, ніж у нещасних. Його висока концентрація — частий провісник коронарної хвороби серця. Так що отримуйте задоволення від усього: праці, спілкування, смачної їжі, сонця на вулиці. І ви побачите, як ваше здоров’я зміцніє, так і жити стане легше і приємніше!

Давайте більше спілкуватися!

Самотність має таке ж негативний вплив на організм, як куріння і ожиріння. При спілкуванні ви можете обговорити свої проблеми з близькою людиною, не тримати емоції в собі, виговоритися, отримати пораду, а значить, зняти стрес, уникнути безсоння і не дійти до депресії. Вчені з’ясували, що плітки і абстрактні розмови роблять жінок здоровішими і щасливішими. Під час невимушеного спілкування підвищується рівень прогестерону, знижує тривогу і протидіючого стресу. Було навіть підраховано, скільки друзів треба для повного щастя. Десяти цілком вистачить. 15-20 хвилин спілкування з приятелями кожен день — відмінна база для організму. А 2-3 вечори з друзями щодо отримання заряду бадьорості можна порівняти з походом в спортзал.

Хай усмішка не сходить з лиця!

Навіть легка посмішка активізує роботу 17 лицьових м язів, а це благотворно впливає на стан шкіри і кровопостачання головного мозку. При посмішці м’яка м’язи спочатку зменшуються, а потім розслабляються, для цього потрібно більше кисню, дихання і пульс ненадовго частішають, що нормалізує роботу серця і стабілізує кров’яний тиск. Активніше починають вироблятися імуноглобулін А і лімфоцити, що зміцнює імунітет. А значити, сезонні застуди не страшні! У головному мозку під час посмішки виробляються ендорфіни — речовини, що зменшують біль і приносять задоволення. А сміх — взагалі найкращі ліки. Він стимулює кровообіг, позитивно впливаючи на діяльність серцево-судинної системи. Після перегляду комедії в організмі зростає кількість клітин, які вбивають мікроби. Так що, навіть якщо ви захворіли, дивіться гумористичні програми, комедії, читайте анекдоти — і одужання піде швидше. А «робоча» посмішка, за якої доводиться приховувати роздратування, злість і напругу, призводить до негативного результату. Людина стає агресивною і може завестися з одного обороту. Тому посміхайтеся і смійтеся від душі!

Плачте тільки від радості!

У заплаканої людини сповільнюється дихання і серцебиття, саме тому ми найчастіше після сліз відчуваємо себе краще, настає полегшення і на душі стає світліше (ще світліше!). До того ж стримувати емоції вкрай шкідливо. Наприклад, чоловіки, які зазвичай їх не проявляють і накопичують у глибинах душі, частіше страждають виразковою хворобою шлунка і дванадцятипалої кишки, гіпертонією, ішемічною хворобою серця, ніж жінки. Як заявляють російські вчені, в сльозах містяться стимулятори стресу, від яких організм звільняється. Крім того, слізні залози виробляють фермент лізоцим, що руйнує мембрани бактерій. Слізна рідина зволожує очі, вимиває смітинки, загоює дрібні ранки.

Дивлячись під ноги, не забувайте піднімати очі до неба!

Звичайно, дивитися під ноги, особливо взимку, дуже важливо. Так можна уникнути травм — від синців до переломів. Але в той же час, не треба забувати поглядати на небо. Йоги, що славляться відмінним здоров’я ям, рекомендують час від часу дивитися на блакитне небо, на сонце, що заходити. Адже якщо постійно дивитися на предмети, розташовані на однаковій відстані, наприклад під ногами, одна і та ж група м язів буде довгий годину зафіксована в певному положенні. Вона затікає, перенапружується, зір погіршується. Саме тому так корисно подивитися вдалину. Офтальмологи взагалі при втоми очей радять робити просте, але ефективна вправа: перевести кілька разів погляд з далеких предметів на ближні.

Любіть один одного!

Фізичний прояв любові (поцілунки, обійми, секс) благотворно позначається на організмі. При зворушливому поцілунку активно працюють 34 лицьових м язів і згорає 150 калорій. Що вже говорити про секс! Тренується серцево-судинна система, виробляється більше тестостерону, що веде до зміцнення кісток і м язів, стимулюється і омолоджується система залоз внутрішньої секреції, збільшується вироблення інсуліну, а значить, секс — прекрасний спосіб профілактики діабету II типу. Активно починають вироблятися ендорфіни і естрогени, які надають болезаспокійливий ефект. Дослідження показали, що оргазм може замінити позитивний ефект від двох таблеток аспірину. Додайте до цього активну вироблення імуноглобуліну А, який допомагає зміцнити імунну систему, а отже, це прекрасний засіб профілактики грипу та застуд! Після сексу завдяки основного гормону любові окситоцину ми стаємо добрішими, спокійніше і щасливіше. Врахуйте, вчені з’ясували, що люди, які займаються сексом більше 8 разів на місяць, живуть на 10 років довше тих, хто воліє просто полежати перед телевізором.

Більше світла в житті!

Природно, денне світло — найкращий. Але взимку, особливо вранці та ввечері, занадто темно. Тому організація будинку правильних джерел освітлення допоможе вашим очам бути здоровими. Наприклад, непогано, якщо стінка за телевізором або комп’ютером буде м’ яко підсвічуватися — це згладить контрасти між тінню і світлом, ви будете менше напружувати очі, а, отже, вони будуть менше втомлюватися. Світ не повинен бити в очі або мерехтіти, він повинен рівномірно висвітлювати простір, без різких переходів від білі освітлених ділянок до затемненим. Недолік світла викликає напруження, а тривале напруження — стомлення очей і головний біль.

Дихайте повними грудьми

Всіх клітин організму потрібний кисень. Правильне дихання — це хороша циркуляція крові і обмін речовин. Вісь основи правильного дихання: вдих — за рахунок діафрагми, м’яка м’язи плечового поясу розслаблені; видих — спокійний, в два рази довше, ніж вдих; дихати треба через ніс — в цьому випадку відбувається зволоження, зігрівання та очищення повітря, подразнюються рецептори дихальних шляхів, розширюються бронхіоли, поглиблюється дихання і підвищується насичення крові киснем.

До речі, саме правильне дихання — змішаний. Спочатку спокійно наповнюється повітрям нижня частина легенів, при цьому живіт висувається вперед, потім середня — піднімаються ребра і грудей, а в кінці вже верхня — піднімаються ключиці, а підтягується живіт до хребта. На видиху живіт втягується, діафрагма піднімається, груди і плечі опускаються. Після паузи можна продовжити. Такі заняття потрібно починати з 2-3 вдихів, а через 3-4 тижню довести до 10-15. Тренуватися краще натщесерце.

Будьте в гармонії з собою

Багато стали усвідомлювати, що їх внутрішній, душевний стан безпосередньо пов’язане з їх фізичним станом. Про це каже  психосоматика — напрямок у медицині і психології, що вивчає вплив психологічних чинників на виникнення і перебіг тілесних захворювань. Адже навіть біль у спині може означати зовсім не поганий диван, а тяжкість неприйнятого рішення, наприклад. Ви можете змінювати стільці, ходити на масажі, але біль не триватиме до тих пір, поки ви не розберетеся з внутрішніми проблемами. Будьте чесні з собою, усвідомте причину хвороби, прислухайтеся до своїх відчуттів, і ви зможете вилікуватися без ліків. Мисліть позитивно!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України