Авторські статтіНовини

Вчені: Чоловічий мозок старіє швидше, ніж жіночий

Чоловічий мозок старіє і зменшується швидше, ніж мозок жінок, йдеться в новому дослідженні. Вчені виявили, що у чоловіків, сіра речовина в мозку зменшується швидшими темпами, ніж у жінок, у процесі старіння.

Дослідники з Університету Сегеда сканували мозок 103 дорослих (53 чоловіків та 50 жінок, підібраних за віком та абсолютно здорових) із середнім віком 32. Наймолодшому учаснику було 21 рік, а найстаршому 58 років. Нейрофізіологи прагнули визначити, яким чином взаємодія між розміром мозку, віком і статтю, які сприяють змінам в обсязі сірої речовини в мозку людини, впливає на старіння.

Нейробіологи виявили, що є багато відмінностей з точки зору структури головного мозку між чоловіками і жінками, зокрема, в підкіркових областях. Як правило, чоловіки втрачають більше сірої речовини швидше, ніж жінки в хвостатому ядрі головного мозку, яка відповідає за контроль емоцій і рухів. Загальна сіра речовина в обох випадках визначався на основі морфометрії. Вчені використовували сегментацію підкіркового аналізу на основі моделі для вимірювання кількості підкіркових ядер мозку.

На основі їх аналізу, жінки, природно, мали більший обсяг гіпокампа, ніж чоловіки. Крім того, обсяг сірої речовини, має більш значне вікове зниження у чоловіків. Більш того, старіння впливає на таламус, частина якого відповідає за передачу інформації в головному мозку, більше у чоловіків, ніж у жінок.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України