Команда фахівців з Х’юстонського університету вирішила дослідити різні психологічні ситуації в родині та їхній вплив на життя підлітків. Дослідження, проведені на цю тему, показали досить несподівані результати.
У тому випадку, коли відносини між батьками в сім’ї підлітка були проблематичними, однак при цьому його батько не йшов назавжди з сім’ї, а періодично повертався, у дівчат-підлітків депресивні симптоми розвивалися в значно меншій мірі, ніж в аналогічних ситуаціях, тільки при повній відсутності батька.
Те, що нестабільність у сім’ї дуже погано впливає на психічний стан дитини – загальновідомий факт, однак при цьому не все настільки однозначно.
Дослідникам, наприклад, вдалося з’ясувати, що не було абсолютно ніякої відмінності між депресивним станом підлітків, які жили з батьком постійно, і у тих дітей, у сім’ях яких батько то йшов, то знову повертався.
Також у другому варіанті депресія була менш вираженою, ніж при повній відсутності батька в житті підлітка. І, що не менш цікаво, коли прихить і йде батько – це зовсім не впливає на появу депресивних симптомів у хлопчиків підліткового віку.
Таке відкриття, на думку психологів, грає дуже важливу роль в більшому розумінні ролі обох батьків у житті дитини. І навіть якщо подружжя з якихось причин більше не може жити разом, необхідно продовжувати приділяти увагу дитині з обох сторін. Тільки в цьому випадку серйозних депресивних розладів серед представників юного покоління вдасться уникнути.