Вчені: «Батьки-бумеранги» добре впливають на дочок


Команда фахівців з Х’юстонського університету вирішила дослідити різні психологічні ситуації в родині та їхній вплив на життя підлітків. Дослідження, проведені на цю тему, показали досить несподівані результати.

У тому випадку, коли відносини між батьками в сім’ї підлітка були проблематичними, однак при цьому його батько не йшов назавжди з сім’ї, а періодично повертався, у дівчат-підлітків депресивні симптоми розвивалися в значно меншій мірі, ніж в аналогічних ситуаціях, тільки при повній відсутності батька.

Те, що нестабільність у сім’ї дуже погано впливає на психічний стан дитини – загальновідомий факт, однак при цьому не все настільки однозначно.

Дослідникам, наприклад, вдалося з’ясувати, що не було абсолютно ніякої відмінності між депресивним станом підлітків, які жили з батьком постійно, і у тих дітей, у сім’ях яких батько то йшов, то знову повертався.

Також у другому варіанті депресія була менш вираженою, ніж при повній відсутності батька в житті підлітка. І, що не менш цікаво, коли прихить і йде батько – це зовсім не впливає на появу депресивних симптомів у хлопчиків підліткового віку.

Таке відкриття, на думку психологів, грає дуже важливу роль в більшому розумінні ролі обох батьків у житті дитини. І навіть якщо подружжя з якихось причин більше не може жити разом, необхідно продовжувати приділяти увагу дитині з обох сторін. Тільки в цьому випадку серйозних депресивних розладів серед представників юного покоління вдасться уникнути.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh