Вчені: бактерії сильніші антисептиків, а миття рук не захищає від інфекцій

Австралійські медики занепокоєні новим відкриттям. Виявляється, антибактеріальні засоби більше не рятують від бактерій. А миття рук не захищає від інфекцій. Інформацію наддало видання The Independent.

Група вчених, якою керував Тімоті Стинер, провели експеримент і виявили, що ентерококи навчилися протистояти спирту, ключовому компоненту антисептиків. Подробиці експерименту описані в статті в Science Translational Medicine.

Ентерококи – це мікроорганізми, які викликають кишкові захворювання, сепсис, а також можуть чинити негативний вплив на клапани серця. Їх велике скупчення знаходиться у госпіталях і лікарнях. У Європі і Північній Америці ці бактерії спровокували у пацієнтів зараження крові. Мікробіологами з Мельбурнського університету було зібрано близько 139 зразків в період з 1997 року по 2015 рік, щоб зрозуміти, чи зможуть бактерії виду E. Faecium протистояти антисептикам. З’ясувалося, що зразки, отримані після 2010 року, більш стійкі до спиртового розчину.

Раніше Тімоті Стинер брав участь у подібному проекті. Тоді вчені дізналися, що злотистий стафілокок почав виробляти стійкість до антибіотиків.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh