Право

Ватажка так званої “ДНР” Дениса Пушиліна заочно засудили в Україні

За публічного обвинувачення прокурорів Донецької обласної прокуратури ухвалено вирок щодо ватажка незаконно створеної на території Донеччини «республіки» Дениса Пушиліна. Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Як повідомляє Офіс Генерального прокурора, засудженому призначено максимальне покарання – 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Прокурори у суді довели, що у вересні 2022 року очільник псевдореспубліки скликав та провів позачергове засідання фейкової ради «днр». На зборах нелегітимний депутатський корпус ухвалив так званий закон «про референдум днр з питання входження до складу рф».

Ватажок «днр» неодноразово наголошував у підконтрольних медіа на необхідності приєднання тимчасово окупованої території Донецької області до рф. Тим самим закликав до захоплення рф території України.

Зрештою, на підставі підписаного «головою» нікчемного акту на тимчасово окупованих територіях під контролем озброєних військових рф проведено незаконне «народне волевиявлення».

30 вересня 2022 року засуджений підписав із президентом держави-агресора «договір» про входження квазіреспубліки та нових окупованих територій Донецької області до складу федерації нібито на правах суб’єкта.

«Я радий. Для мене це привід пишатися”, – прокемонтував новину Пушилін російському агентству РІА Новини.

Нагадаємо, що російський диктатор Володимир Путін офіційно визнав “ЛДНР”. В Україні порушено кримінальну справу проти його та членів Ради безпеки РФ після їх заяв про визнання “ЛДНР”. Провадження розпочато за ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України