Ваша любов до чорного гумору може свідчити про високий рівень IQ

Дослідники вважають, що сприйняття жорстокого гумору вимагає великих витрат розумової енергії, ніж обробка повсякденних жартів

Чи Приходив вам у голову якась дурний жарт в самий невідповідний момент? Або, може бути, у вас викликало сміх щось погане і неприємне? Що ж, насправді ваше чорне почуття гумору може свідчити про те, що у вас високий рівень IQ.

Краще стримувати свій сміх

Немає нічого ганебного в тому, щоб посміхнутися над жартом, що знаходиться на межі пристойного, тому що наявність у вас злегка «нездорового» почуття гумору необов’язково говорити про те, що ви повний психопат (ключове слово – необов’язково).

Згідно з результатами досліджень, опублікованих у січні 2017 року в журналі «Cognitive Processing», розуміння чорного гумору може бути свідченням розвинутого інтелекту. Так, вчені виявили, що люди, які віддають перевагу незлим жартам, при цьому не тільки володіють найвищими показниками вербального і невербального інтелекту, але і відрізняються підвищеною емоційною стабільністю.

Чорний гумор, використаний у ході дослідження, був показаний як «висміювання смерті, хвороб, дефектів, інвалідності та війни у гіркому, але розважальному контексті для вираження абсурдності, бездушності, парадоксальності і жорстокості сучасного світу». Книга, яку вчені вибрали в якості джерела такого гумору, називалася «Чорна книга» Улі Штайна про «страшний і глибоко чорному гуморі, виходить за будь-які рамки».

Учасникам дослідження було запропоновано прочитати кілька злих жартів (з деякими ви можете ознайомитися з ними у кінці статті), а потім відповісти на кілька запитань. Ці питання стосувалися того, наскільки складно людині було зрозуміти прочитаний жарт, наскільки його здивувало її зміст, чув чи вони її раніше і наскільки цікавою вона йому здалася. Ті з учасників, яким сподобалось прочитане, продемонстрували більш високий рівень інтелекту і освіченості, ніж інші респонденти.

Проводили експеримент вчені припускають, що сприйняття жорстокого гумору вимагає великих витрат розумової енергії, ніж обробка повсякденних жартів.

Зокрема, дослідники вказують на феномен «спотворення формулювання», коли одна і та ж ситуація викладається по-різному з метою викликати сміх у людини. Подібні дії вимагають великих когнітивних зусиль, якщо мова йде про щось неприємне, оскільки свідомий розум повинен вміти долати свою відразу, щоб зрозуміти сенс злого жарту.

Розумієте, в чому сенс?

Перш, ніж автоматично зарахувати себе до числа геніїв, ґрунтуючись лише на любові до творчості Чака Паланіка і Курта Воннегута, врахуйте, що здатність просто сміятися над злими жартами демонстрували і те, хто мав найнижчий поріг інтелектуального розвитку, приймається вченими як граничний для їх дослідження.

А тепер можете перевірити себе за допомогою трьох жартів, які пропонувалися учасникам описаного вище експерименту:

1.Операційна. Рука хірурга знаходиться по лікоть в тілі людини, що лежить на столі. Другий хірург пояснює те, що відбувається чоловіка в костюмі: «Розтин закінчено, він просто намагається знайте свої годинники».

2.Чоловік, стискаючи в руці трубку телефону, зніяковіло чухає підборіддя. Голос з телефону каже: «Це автовідповідач асоціації самодопомоги пацієнтам з хворобою Альцгеймера. Якщо ви все ще пам’ятаєте причину свого дзвінка, будь ласка, залиште своє повідомлення після сигналу».

3.Морг. Лікар знімає з тіла біле простирадло перед жінкою, яка прийшла на упізнання. Вона каже: «Так, це напевне мій чоловік. А яким порошком для прання ви користуєтеся, що ваша простирадло таке біла?».

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

20 − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh