Здоров'я

Вартість суррогатного материнства в Україні

Рішення стати сурогатною матір’ю не просте для всіх. Весь процес: запліднення, дев’ять місяців правильного харчування і контролю вагітності, момент прощання з дитиною, яку сур.мати виношувала протягом 40 тижнів – не такий і простий, а важкий, часом болісний, хоча і радісний одночасно.

Сурогатне материнство – це більше емоційний процес, навіть для тих, хто брав участь в ньому не вперше. Одна сурогатна мати може відчувати величезне задоволення і радість від того, що подарувала бездітній парі реальний сенс життя, а другій необхідно трохи часу, щоб оговтатися від розставання з дитиною, яка росла в ній багато місяців. Центр допоміжних репродуктивних технологій “Артеміда” супроводжує від початку етапу до його кінця, як безплідних пар, так і сур.мам, надаючи постійну психологічну допомогу і підтримку на всіх стадіях програми сурогатного материнства.

Ця програма є прекрасним рішенням для пар, які не можуть мати власних дітей традиційним шляхом. Але скільки ж коштують послуги сурогатної мами?

У країнах, де допустимо СМ, але існують свої нюанси і вимоги, вартість послуг трохи вище ніж в країнах СНД. В Ізраїлі безплідній парі необхідно було б витратити на програму приблизно 60-67 тисяч доларів, а в Індії – 20000 доларів, послуги сур.мами там коштують від 8000 до 10000 доларів.

Америка – країна, в якій репродуктивна медицина не регулюється законом, а штати самі створюють законодавчі акти в сфері охорони здоров’я. Тому в більшій частині штатів сурогатне материнство дозволено, але не захищає з юридичного боку ні бездітну пару, ні сурогатну матір, а в меншій – воно категорично заборонено. Від 35000 до 40000 доларів доведеться заплатити за програму в Орегоні, Вашингтоні та Каліфорнії. У Латинській Америці, в Еквадорі сума виростає до 100 тисяч доларів.
В Україні, за сурогатне материнство жінкам виплачують в середньому від 10000 євро (десь 290-300 тисяч гривень). Та на відміну від більшості країн, ці послуги дозволені на законодавчому рівні. Так само вони дозволені в Росії, де сурмамам платять від 11500 доларів, в Білорусії (сума послуг 10000 доларів), і в Казахстані (приблизно 20000 доларів).

У центі “Артеміда” майбутня сур.мама, яка братиме участь у програмі отримає 10000 євро якщо виносить і народить 1 дитину, якщо двійня – то 12000 євро. Це основна сума, яка виплачується під час вагітності, тобто з 1-го по 9-й місяць. Щомісяця, з основної суми сур.мама отримує по 200 євро, на 3-му місяці 1400 євро та залишок після пологів. Щомісяця додатково ще буде виплачуватися по 6000 гривень (3000 грн. на харчування, і 3000 грн. на оплату житла). Все, що пов’язано з програмою сурогатного материнства, а саме дорога, медикаменти, вітаміни, жіноча консультація – це все компенсується центром окремо.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України