Вартість суррогатного материнства в Україні

Рішення стати сурогатною матір’ю не просте для всіх. Весь процес: запліднення, дев’ять місяців правильного харчування і контролю вагітності, момент прощання з дитиною, яку сур.мати виношувала протягом 40 тижнів – не такий і простий, а важкий, часом болісний, хоча і радісний одночасно.

Сурогатне материнство – це більше емоційний процес, навіть для тих, хто брав участь в ньому не вперше. Одна сурогатна мати може відчувати величезне задоволення і радість від того, що подарувала бездітній парі реальний сенс життя, а другій необхідно трохи часу, щоб оговтатися від розставання з дитиною, яка росла в ній багато місяців. Центр допоміжних репродуктивних технологій “Артеміда” супроводжує від початку етапу до його кінця, як безплідних пар, так і сур.мам, надаючи постійну психологічну допомогу і підтримку на всіх стадіях програми сурогатного материнства.

Ця програма є прекрасним рішенням для пар, які не можуть мати власних дітей традиційним шляхом. Але скільки ж коштують послуги сурогатної мами?

У країнах, де допустимо СМ, але існують свої нюанси і вимоги, вартість послуг трохи вище ніж в країнах СНД. В Ізраїлі безплідній парі необхідно було б витратити на програму приблизно 60-67 тисяч доларів, а в Індії – 20000 доларів, послуги сур.мами там коштують від 8000 до 10000 доларів.

Америка – країна, в якій репродуктивна медицина не регулюється законом, а штати самі створюють законодавчі акти в сфері охорони здоров’я. Тому в більшій частині штатів сурогатне материнство дозволено, але не захищає з юридичного боку ні бездітну пару, ні сурогатну матір, а в меншій – воно категорично заборонено. Від 35000 до 40000 доларів доведеться заплатити за програму в Орегоні, Вашингтоні та Каліфорнії. У Латинській Америці, в Еквадорі сума виростає до 100 тисяч доларів.
В Україні, за сурогатне материнство жінкам виплачують в середньому від 10000 євро (десь 290-300 тисяч гривень). Та на відміну від більшості країн, ці послуги дозволені на законодавчому рівні. Так само вони дозволені в Росії, де сурмамам платять від 11500 доларів, в Білорусії (сума послуг 10000 доларів), і в Казахстані (приблизно 20000 доларів).

У центі “Артеміда” майбутня сур.мама, яка братиме участь у програмі отримає 10000 євро якщо виносить і народить 1 дитину, якщо двійня – то 12000 євро. Це основна сума, яка виплачується під час вагітності, тобто з 1-го по 9-й місяць. Щомісяця, з основної суми сур.мама отримує по 200 євро, на 3-му місяці 1400 євро та залишок після пологів. Щомісяця додатково ще буде виплачуватися по 6000 гривень (3000 грн. на харчування, і 3000 грн. на оплату житла). Все, що пов’язано з програмою сурогатного материнства, а саме дорога, медикаменти, вітаміни, жіноча консультація – це все компенсується центром окремо.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh