Автоновини

Вантажні причепи із сонячними батареями від шведської компанії Scania допоможуть скоротити експлуатаційні витрати та шкідливі викиди

Унікальна гібридна вантажівка з причепом, покритим сонячними батареями, проходить випробування на дорогах загального користування. Нова науково-промислова ініціатива є результатом дворічної співпраці за участю Scania.

Сонячна енергія значно знижує експлуатаційні витрати та шкідливі викиди за допомогою енергії, що виробляється вантажівкою самостійно. Для проекту дослідники розробили нові легкі сонячні панелі для збору енергії.

Шведська дослідна колаборація вивчає генеровану сонячну енергію і те, наскільки зменшуються викиди вуглецю за допомогою сонячних панелей. Вони також вивчають, як вантажівки можуть взаємодіяти з електромережею і висувають нові моделі того, що станеться, якщо кілька вантажівок, подібних до цього, будуть підключені до електромережі.

Вантажівка являє собою гібрид, що підключається потужністю 560 кінських сил з 18-метровим причепом, який повністю покритий, 100 кв/м, тонкими, легкими і гнучкими сонячними панелями. Це еквівалентно площі сонячної поверхні середнього будинку, оснащеного такими потужними панелями з максимальною ефективністю 076,13 кВт.

Грузовые прицепы с солнечными батареями помогут сократить эксплуатационные расходы и вредные выбросы

У дослідній вантажівці використовуються нові, легкі тандемні сонячні елементи, засновані на комбінації сонячних елементів Midsummer і нових перовскітних сонячних елементів. Вони постачатимуть 8 кВтг на рік під час експлуатації у Швеції. Акумулятори вантажівки мають загальну ємність 400 кВтг, з них 300 кВтг на вантажівці та 100 кВтг на причепі.

Завдяки сонячній енергії вантажівка забезпечує збільшений річний запас ходу до 5 000 км у Швеції. У таких країнах, як Іспанія, з великою кількістю сонячних годинників автомобіль може подвоїти кількість сонячної енергії і, отже, запас ходу порівняно зі шведськими умовами.

«Мета Scania – стимулювати перехід до стійкої транспортної системи. Ніколи раніше сонячні панелі не використовувалися для вироблення енергії для силового агрегату вантажівки, як ми це робимо. Це природне джерело енергії допоможе значно знизити викиди у транспортному секторі», – сказав Стас Крупенія, керівник дослідницького відділу Scania.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України