Новини з Австрії

Президент Австрії закликає відправити австрійських солдат на розмінування території, канцлер – проти

Як повідомлялося, Олександр Ван дер Беллен хоче, щоб солдати австрійської армії знешкоджували міни в Україні. В той час канцлер порадив президенту координувати свої дії з урядом, перш ніж робити заяви, що стосуються зовнішньої політики.

Насправді остання заява Олександра Ван дер Беллена (79 років) викликала роздратування в австрійському – і запеклий конфлікт із федеральним урядом: як нещодавно повідомляли ЗМІ, федеральний президент і головнокомандувач хоче, щоб армія відправила австрійських солдатів до України виявляти та знешкоджувати протитанкові міни. Ця допомога нейтральній Австрії у зоні бойових дій для нього є «гуманітарним питанням». За словами Ван дер Беллена, саме цим у майбутньому мають опікуватися солдати австрійської армії.

Як тільки ЗМІ повідомили про цю заяву глави держави, піднялася хвиля обурення: розміщення австрійських військ у воюючій країні було безвідповідальним.

Після чітких заяв міністра оборони Клаудії Таннер (ÖVP) щодо цього питання канцелярія також прокоментувала позицію Ван дер Белленом. “Це він так самовиражається”, – написав Даніель Косак, голова відділу комунікацій канцлера і заступник голови кабінету і що підкреслив що, на його думку, федеральному президенту є сенс координувати зовнішню політику з федеральним урядом.

А ще до цього прес-секретар канцлера дав зрозуміти: «Австрійська армія не надсилатиме солдатів для розмінування в зоні бойових дій на території України».

Поки що лише дві найменші партії Австрії, NEOS та Зелені, підтримали одноосібні зовнішньополітичні зусилля Федерального президента: FPÖ, як і ÖVP, явно проти відправки військових австрійських солдатів в Україну. І у SPÖ в даний час немає думки з цієї теми, яка гаряче обговорюється протягом 24 годин.

Австрія позиціонує себе нейтральної країною. Але якщо б на республіку напали росіяни чи були вони б такими нейтральними, чи здалися одразу? Питання риторичне. Особливо враховуючи те, що в країні в регіональні парламенти проходить місцева комуністична партія. Російський вплив у республіці очевидний.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України