Вакуумна терапія

Найвідомішим і найпоширенішим елементом вакуумної терапії є баночний масаж і масаж за допомогою масажерів. Але насправді спектр технологій у вакуумній терапії набагато ширший, у розділі можна ще більш детально дізнатися, що ще використовують для вакуумних масажів.

Вакуумні технології, поза всякими сумнівами, дозволяють значно розширити лікувально-оздоровчий вплив холістичного масажу, і тому роботі з різними типами вакуумних засобів приділяють велику увагу в будь-якому масажному курсі.
В основі дії вакуумної терапії лежить фізична властивість будь-якої рідини спрямовуватися із зони більш високого тиску в зону більш низького тиску. Причому, чим більший низький тиск ми маємо, тим більше рідини туди спрямовується.
Банка створює саме таку область низького тиску (або вакуум), в яку згідно із законами фізики спрямовуються рідини: міжклітинна рідина, кров і лімфа.
Чим сильніше ми “засмоктуюємо” банкою шкіру, тим більше крові і лімфи залучається до цього місця з  тканин.

При роботі з масажними банками і вакуумними масажерами, стикаються з таким явищем, як синці. Вакуумний вплив залишає на тілі синці, смуги, почервоніння, червоно-синьо-фіолетові “розводи”, які часом лякають людей, або принаймні вводять в сумнів – це добре чи ні, правильно це чи ні?

Історія синця :

Виявилося, що ставлення до синців на сході і заході – різне.

Захід боїться синяка як чорт ладану.
А ось на сході існують цілі системи, засновані на потужному цілющому потенціалу синця.

Так Так! Саме ось так: ЦІЛЮЩИЙ ПОТЕНЦІАЛ СИНця! Ні більше, ні менше!

Найбільше ця “синцева тема” опрацьована в китайській медицині – вакуумні технології, ударні, скребкові (масаж гуа-ша).
На відеозаписах майстер-класів китайських лікарів видно, які синці вони залишають на тілах пацієнтів.
Або це червоно-сині розводи від скребкової техніки гуа-ша.

Власне  здавна були відомі найрізноманітніші лікувальні технології, пов’язані зі штучним створенням синця. Наприклад такі технології описуються в найцікавішій книзі П.Торен, “Народна медицина і психологія”, в якій описуються традиції народної медицини початку ХХ ст. – Ще до “медичної ери”. І ось там є така технологія: коли селянин надривав живіт, то його клали на спину в солому, закривали соломою так, щоб був відкритим лише оголений живіт. Насипали на живіт проса і пускали туди курей. Кури, вищипуючи просо, створювали на животі суцільну гематому. І дуже скоро селянин відновлював свою працездатність.
Теж саме стосувалося і надривання спини, тільки в цьому випадку людина клалася в солому на живіт, а відкритою залишалася спина. Кури скльовували просо зі спини, залишаючи на ній суцільну гематому. І це теж призводило до швидкого відновлення працездатності.

Можна собі уявити, наскільки жорсткою була ця техніка і наскільки “вражаючою” була така гематома на животі або спині – будь-яка вакуумна методика “відпочиває”.

Крім цієї оригінальної технології, відомі найрізноманітніші варіанти  вистукування, вибивання, виляскування – як просто руками, так і з використанням різних приспособлень – від дерев’яних ложок до поліна. І суть всіх цих технологій одна – створення штучної гематоми.

Ну і нарешті найближча до нас тема з “історії синця” – це наші рідні медичні скляні банки з дитинства, які нам ставили щоразу при застуді.
Вони теж залишали синці – часом ще й які, і які для всіх оточуючих були абсолютно в порядку речей. І нікому тоді в голову не приходило навіть заїкнутися з цього приводу, що мовляв, лікар або медсестра, яка своїми банками наставила дитині синців – непрофесійна і некомпетентна.

Отже, вивчення історії питання показало, що синець сам по собі благо.

Тепер потрібно з’ясувати, який же, власне, механізм лікувальної дії синяка? Методики, описані у Торен і в китайських джерелах – це просто емпірика. У тих же китайців нормальне ставлення до синців настільки природне і настільки зазвичне з самого дитинства, що там ні у кого немає потреби вникати в механізми, цілком достатньо того, що воно реально працює вже не першу тисячу років …

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

3 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh