Важкі питання: зрада і розлучення

Чи має право дружина розлучитися з чоловіком після його зради чи вона зобов’язана продовжувати жити з ним? І якщо вона все-таки йде, то чи зможе приймати Причастя?

У самому питанні вже звучить поширена помилка – ніби в разі розставання подружжя позбавляються Святого Причастя в силу самого цього розставання. Тому ще раз нагадаємо: Святе Причастя не можуть приймати розлучені, які вступили в повторний шлюб або співжиття, так як тим самим вони живуть в стані перелюбу, смертного гріха проти шостої заповіді. При роздільному проживанні подружжя або цивільному розлученні нерозривні узи Таїнства Шлюбу не порушуються.

Але в даному питанні мова йде про саму можливість роздільного проживання після зради одного з подружжя.

Звичайно ж, Церква напоумляє невинну сторону проявити милосердя по відношенню до чоловіка і пробачити його, особливо якщо він розкаявся у своєму вчинку. Разом з тим постраждала сторона має право відмовити чоловікові в близькості і, оскільки зрада завдає сильну рану, то може відмовити також в спільному проживанні і отримати цивільне розлучення. Адже одна справа – прощення і зовсім інше – спільне життя і подружня близькість. Яким би щирим не було каяття чоловіка, постраждалу сторону не можна примушувати до колишнього життя, якщо для неї це психологічно неможливо.

В цьому випадку, якщо справа доходить до розлучення подружжя, постраждала сторона може, як зазвичай, приступати до Святих Таїнств. Якщо винна сторона щиро розкається і сповідається, то і їй не може бути відмовлено в відпущенні гріха і в Причасті.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh