Молитви і індульгенції при неможливості приступати до Таїнств

ПИТАННЯ: Чи можу я отримувати індульгенції, перебуваючи в розлученні і маючи цивільного чоловіка? Чи має взагалі сенс молитися в моїй ситуації, чи принесе моя молитва якісь плоди?

ВІДПОВІДЬ: Щоб отримувати індульгенцію, тобто відпущення тимчасової кари за гріх для себе або для покійних, які перебувають в чистилищі, необхідно приступити до Таїнства Покаяння та причаститися. Оскільки у Вашому випадку це неможливо – принаймні до того моменту, поки ви не приймете рішення припинити позашлюбне співжиття, – неможливо і отримання індульгенції.

Однак потрібно пам’ятати, що джерелом будь-якої індульгенції (слово «індульгенція» походить від латинського «поблажливість, милість») є Христова жертва, джерело всілякої благодаті. Уділяючи індульгенції, Церква насамперед черпає від скарбниці жертви Христа, святості Марії і всіх святих.

Нагадаємо також, що жодні практики, з якими пов’язане отримання індульгенцій, не можуть зрівнятися з участю в Святій Літургії – Жертві Христовій, найблагодатнішому джерелі ласк. За допомогою індульгенцій Церква бажає спонукати віруючих здійснювати практики, через які зростають їх благочестя і віра. Справжнім джерелом будь-яких ласк є Жертва Христова, що перевершує духовні плоди від будь-яких благочестивих практик.

Що можна зробити в ситуації, коли ми не перебуваємо в стані благодаті і не причащаємося Христовими Тайнами? По-перше, беручи участь в Службі Божій, можна підносити молитви до Бога про очищення і освячення душі. Коли Святіший Отець оголошує індульгенцію в зв’язку з тією або іншою подією (як, наприклад, в цьому ювілейному році), можна оновити в собі дух сокрушення за гріхи, постійно довіряючи себе Божому милосердю і молитися за померлих, які перебувають в чистилищі.

Молитися в такій ситуації можна і потрібно. Бог чує молитви всіх людей, в тому числі і грішників. Безумовно, молитви тим більше до вподоби Богові, чим більше вони виходять від серця, згідного з Його волею, того хто  перебуває в дружбі з Ним, тобто в стані благодаті. Але Господь не нехтує тими, хто повторює: «Помилуй мене, грішного». Він Сам сказав про це в Євангелії, оповідаючи про митаря і грішника. «Кажу вам, що цей (тобто грішник) повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той бо кожен, хто підноситься, буде понижений, а хто принижує себе піднесеться», – говорить Господь (Лк 18,14).

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

11 − 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh