Важкі питання. Чи обов’язково молитися вголос?

ПИТАННЯ: Чи обов’язково молитися вголос, в тому числі на Літургії?

ВІДПОВІДЬ: З приводу усної молитви Катехизм Католицької Церкви стверджує: «Усна молитва є невід’ємною приналежністю християнського життя. Ісус вчить апостолів, яких приваблювала мовчазна молитва їх Вчителя, усній молитві: “Отче наш”. Він молився не лише богослужбовими молитвами синагоги; Євангелія показують нам, як Він підносить голос для того, щоб висловити Свою особисту молитву, від радісного благословення, зверненого до Отця, до скорботи в Гетсиманії» (2701).

Святий Тома Аквінський говорив про потрійну користь усної молитви:

«По-перше, це спонукання до внутрішнього благочестя, коли думка людини, яка молиться підноситься до Бога. Це відбувається тому, що людський розум за допомогою зовнішніх знаків, слів або жестів спрямовується до пізнання і до почуттів. Святий Августин навчає, що “ми можемо спонукати самих себе до плекання святого бажання словом і іншими знаками”. Ось чому в особистій молитві ми повинні використовувати слово і знаки – в тій мірі, в якій вони допомагають запалити внутрішні почуття. Якщо ж дух від них відволікається або вони йому заважають, тоді їх необхідно залишити …

По-друге, – пише далі святий Тома Аквінський, – до молитви можна додати слово для того, щоб виконати наш обов’язок – а саме зробити так, щоб людина служила Господу за допомогою всього, що вона отримала від Бога, тобто не тільки духом, але й тілом (…). По-третє, слово до молитви можна додати для того, щоб душа взяла гору над тілом, охопленим почуттями».

Особисті молитви не обов’язково промовляти вголос, – їх можна вимовляти в серці, і це відноситься як до молитов сформульованих, так і до спонтанної молитві, що виходить із серця, для якої часто неможливо навіть знайти підходящі слова.

Що стосується спільної молитви і тим більше Літургії, то сама участь в них має на увазі проголошення вголос.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − eighteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh