Війна рф проти України

В ЗСУ повідомили про роботу САУ “Богдана” без прикрас

Українська САУ 2С22 “Богдана” вже пережила декілька версій і сьогодні розробники за відгуками військових удосконалюють цю машину

Джерело: Defence Express

Сили оборони України вже повинні мати на озброєнні чимало САУ 2С22 “Богдана”, темпи виробництва якої зросли щонайменше до 10 машин на місяць або ж 120 на рік, а нещодавно стало відомо, що наші військові отримали чергові 18 одиниць цих САУ, які для українського війська замовила Данія.

Про те, які є нюанси в експлуатації цієї машини у сюжеті “Армія TV” розповіли бійці 45-ї окремої артилерійської бригади, яка має на озброєнні САУ “Богдана”. “По технічній частині можна сказати вона супер [на шасі Phoenix 8×8], по артилерійській частині – треба доробляти нюанси”, – говорить командир розрахунку Андрій.

Він наголошує – виробник тримає контакт з військовими, які використовують “Богдану” на полі бою, проводять консультації, щоб зробити її ефективнішою. Відзначається, що машина, яка представлена на відео, була виготовлена у 2023 році.

Сьогодні в середньому їхня “Богдана” здійснює по 40-60 пострілів на день. Заявлено, що машина може стріляти й високоточними боєприпасами Excalibur. Крім того, як помітили у СПЖ “Водограй”, на відео засвітилися 155-мм боєприпаси SgR M/77 шведського виробництва, і також радіопідривник ÖF ZONAR 75B.

Військові відзначають, що донаведення на ціль відбувається вручну – попри наявність комп’ютеризованої системи автоматичного наведення, таким чином забезпечується максимальна точність пострілу.

У сюжеті прямо відзначають, що “Богдану” часто критикували за відсутність автоматизації заряджання, водночас досилач на цій машині вперше засвітився ще у листопаді минулого року. Втім, в сюжеті відзначається, що конкретно у випадку на відео військові не використовують його через банальну причину – капонір, який розбудували для захисту машини і який унеможливлює використання досилача.

Втім, як відзначає військовий у відео, заряджання “Богдани” вручну виглядає надважким “на картинці”, тоді як на практиці це не настільки складне завдання. Хоча, звичайно, за можливості зі зрозумілих причин надають перевагу все ж таки досилачу.

Щодо шасі, то по ньому питання немає – військові відзначають зручну велику камеру, яка вночі знімає у гарній якості, завдяки чому зручніше заїжджати на позицію. Також перевагою є броньована кабіна, яка захищає від уламків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України