Бойовий модуль “Спис” – українська розробка, оснащена сучасною системою управління вогнем
Джерело: Defence Express
Бійці 40-ї окремої бригади берегової оборони морської піхоти ВМС ЗСУ мають на озброєнні бойову машину піхоти БМП-1ТС, яка озброєна українським бойовим модулем “Спис” – у сюжеті видання “Армія TV” військові розповіли, які переваги має ця машина, що допомагає їм нищити російське окупаційне військо.
“Система [управління вогнем] дуже цікава. По суті, в сучасному світі стандартна конструкція – екран, додаткове перемикання набоїв, кількість набоїв, і сам штурвал керування. Налаштування балістики відбувається цією клавішею – тобто коли я її натискаю, перед тим помірявши відстань до цілі, гармата модуля зразу сама визначає, на який кут їй стати для того, щоб куля долетіла до цілі”, – розповідає навідник БМП-1ТС з позивним “Донецький”.
Окремо відзначає важливість наявності стабілізації бойового модуля, що дозволяє уражати ворожі цілі під час руху. “У процесі їзди, якщо мені треба працювати “з ходу”, я натискаю кнопку і модул починає слідкувати за положенням попередньо налаштованої цілі. Відповідно у процесі руху башта змінює нахил, повертає. Машина їде сама, а башта живе “своїм життям”, – відзначає військовий.
Він також порювніє БМП-1ТС з БМП-2: “На тренуваннях виходили з “двійкою” разом. “Двійка стріляє хаотично. Ця – все в ціль. “Двійка” стріляє швидше, але ця – точніше”.
На тій БМП-1ТС, яка була представлена в сюжеті, відсутній ПТРК. Військові відзначають, що за потреби його можна встановити – машина має всі необхідні кріплення, захист для пускової тощо.
Бойовий модуль “Спис” БМП-1ТС
Про особливості роботи на полі бою бронетехніки розповів командир бронегрупи 1-го батальйону бригади з позивним “Грізлі”: “Споряджаємося, готуємо екіпажі – вони так само чергуються, не постійно одні й ті самі, а один через один. Ще є екіпажі БМП-2, вони у нас завжди на підстрахуванні. Наприклад, поїхали у нас дві “ТС-ки”, БМП-2 одна вже на підстрахуванні є. Бо стикалися із ситуацією, коли виїжджала одна машина, скидалася гуска і треба було тягнути”.
Як розповідає командир, згодом вони дійшли до потреби виїзду двох машин на завдання, крім того, ще одна має бути прогріта, щоб за необхідності виїхати на допомогу. “Намагаються синхронно працювати, в них різні рубежі, але останній раз виїжджали, то гарно вийшло – одна з однієї сторони працювала, інша – з іншої, в одну точку”.