Новини

В Україні запустять виробництво комплектуючих до американських теплотягів ТЕ33АС

“Укрзалізниця” планує залучення широкого кола українських провідних компаній та заводів до ремонтного виробництва, що забезпечить компанію необхідним обсягом дефіцитного обладнання для ремонтів магістральних вантажних теплотягів серії ТЕ33АС виробництва Wabtec Corporation.

Про це йшлося на зустрічі зі спеціалізованими підприємствами-виробниками, що відбулась на території одного з локомотивних депо й була присвячена перспективним можливостям побудови концепції з реалізації на території України локалізації ремонтного виробництва лінійного обладнання та вузлів теплотягів ТЕ33АС, повідомляють у пресцентрі УЗ.

У зустрічі взяли участь провідні вітчизняні компанії ТОВ «Полтавський тепловозоремонтний завод», ТОВ «Миколаївський тепловозоремонтний завод», ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ТОВ «Елтра-Україна», ТОВ «ОСК-Технолоджі», СНВО «Імпульс», НВП «Хартрон-Експрес ЛТД», ТОВ «Трансбау плюс», ТОВ «Елпо Україна», «Компрессорс Інтернешнл», ТОВ «НПП «ПРОК» та АТ «Завод Екватор».

«Ці теплотяги ми почали отримувати з 2018 року. На сьогодні термін гарантійного обслуговування вже закінчився, ми постали перед питанням, як в умовах війни виконувати ремонти цих локомотивів. Розглядалось дуже багато варіантів, сервісів різних рівнів, і ми випрацювали єдине логічне рішення – максимально залучити український бізнес до опрацювання всіх технічних деталей та вийти на спільне розуміння подальших дій. Саме тому, перед тим як виходити на конкретні відносини з виробниками вузлів та запчастин, ми зібрали провідних виробників, щоб обговорити всі важливі питання подальшої локалізації ремонтного виробництва до вказаних локомотивів», – наголосив член правління АТ «Укрзалізниця» Вячеслав Єрьомін.

Як повідомив в.о. директора департаменту локомотивного господарства АТ «Укрзалізниця» Олександр Богданов, згідно з контрактами виробник теплотягів поставив усі необхідні вузли та комплектуючі для технічного обслуговування локомотивів даної серії, проте «Укрзалізниця» має дивитись у завтрашній день, саме тому вже зараз опрацьовується можливість локалізації в Україні виробництва та ремонту необхідного обладнання для подальшої сталої роботи цих локомотивів.

«У 2024 році ми вже вступаємо в період необхідності проведення ремонту локомотивів, де повинна бути проведена заміна окремих вузлів, агрегатів тощо. Тому ми прагнемо, щоб українські виробники вивчили всі технічні питання та підказали нам діапазон можливостей на майбутнє», – констатував він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України