Економіка

В Україні створено спільне підприємство з KNDS Deutschland, яке ремонтуватиме німецьке озброєння

KNDS Deutschland – це нова назва відомого Krauss-Maffei-Wegmann (KMW), який є одним з флагманів німецького ОПК

Джерело: Defence Express

Компанія KNDS Deutschland відкрила спільне підприємство в Україні, яке буде спеціалізуватись на ремонті та обслуговуванні німецького озброєння, що експлуатується у ЗСУ. Про це повідомляє міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, уточнивши, що підписання угоди відбулось сьогодні, 21 січня.

При цьому зазначаєтеся, що практична робота вже розпочалась і понад 100 українських фахівців пройшли навчання в Німеччині, а на об’єктах, які пройшли необхідні інспекційній перевірки, вже встановлені відповідні системи для роботи. З метою безпеки жодних додаткових деталей, включно навіть із назвою українського підприємства, не розголошується.

Генеральний директор KNDS Deutschland Ральф Кетцел

 

Водночас важливість відкриття українських потужностей KNDS Deutschland важко недооцінити. Справа в тому, що мова йде про можливість обслуговувати та ремонтувати достатньо вагомий перелік військової техніки та озброєння. Бо KNDS – це об’єднання німецького KMW та французького Nexter.

Тому коли мова йде про продукцію KMW, то це про танки Leopard 1 та Leopard 2, САУ PzH 2000, зенітну систему Gepard та про бронеавтомобілі Dingo – це з того, що вже масово експлуатують Сили оборони України. А якщо подивитися на перспективу, то це і про новітні колісні самохідні артсистеми RCH-155 та бойові машини RCT30 Boxer.

При цьому при правильному підході та сприянні такі спільні підприємства з обслуговування згодом стають фундаментом для вже локалізованих виробничих потужностей. А для України єдиною ефективною можливістю переозброєння та доозброєння сучасною технікою є якраз її виробництво на українських потужностях.

Нагадаємо, що про плани заходження KNDS в Україну стало відомо ще у березні 2024 року. Про це було домовлено на рівні міністрів оборони Німеччини та Франції. Водночас піонером серед європейських оборонних компаній у питанні заходження в Україну залишається Rheinmetall, який має плани на чотири заводи.

 

Андрій Петренко

Останні повідомлення

З ракетних есмінців пропонують зняти Harpoon заради ракет із дальністю 8 км

Ракета Harpoon на Arleigh Burke є одним із засобів знищення ворожих кораблів, але у Lockheed…

2 години тому

РФ почала використовувати новий дрон-камікадзе “КУБ-2” від “Калашникова”

Новий російський дрон-камікадзе "КУБ-2" має бойову частину більше ніж у "Ланцета" і вочевидь на виробництві…

5 години тому

Український бронеавтомобіль “Новатор” в боях біля Торецька витримав підрив на протитанковій міні

Хоча цей приклад може виглядати "локальним", але він наочно демонструє високі характеристики та якість виробництва…

6 години тому

В Україні стартує школа для підприємців

50 підприємців безкоштовно відправлять навчатись у чемпіонів з експорту підкорювати нові іноземні ринки 3-го лютого…

7 години тому

Как использовать электронные вейпы Elf Bar

Все больше курильщиков отдают предпочтение современным pod-системам, которые являются отличной альтернативой обычным сигаретам. Одноразки Elf…

7 години тому

Українська компанія виготовила 1 мільйон тонн добрив та планує подвоїти обсяги

«Гросдорф» перетнув мільйонний рубіж: вироблено 1 мільйон тонн добрив Українська агрохімічна компанія «Гросдорф», один із…

7 години тому