Економіка

В Україні створено спільне підприємство з KNDS Deutschland, яке ремонтуватиме німецьке озброєння

KNDS Deutschland – це нова назва відомого Krauss-Maffei-Wegmann (KMW), який є одним з флагманів німецького ОПК

Джерело: Defence Express

Компанія KNDS Deutschland відкрила спільне підприємство в Україні, яке буде спеціалізуватись на ремонті та обслуговуванні німецького озброєння, що експлуатується у ЗСУ. Про це повідомляє міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, уточнивши, що підписання угоди відбулось сьогодні, 21 січня.

При цьому зазначаєтеся, що практична робота вже розпочалась і понад 100 українських фахівців пройшли навчання в Німеччині, а на об’єктах, які пройшли необхідні інспекційній перевірки, вже встановлені відповідні системи для роботи. З метою безпеки жодних додаткових деталей, включно навіть із назвою українського підприємства, не розголошується.

Генеральний директор KNDS Deutschland Ральф Кетцел
Генеральний директор KNDS Deutschland Ральф Кетцел

 

Водночас важливість відкриття українських потужностей KNDS Deutschland важко недооцінити. Справа в тому, що мова йде про можливість обслуговувати та ремонтувати достатньо вагомий перелік військової техніки та озброєння. Бо KNDS – це об’єднання німецького KMW та французького Nexter.

Тому коли мова йде про продукцію KMW, то це про танки Leopard 1 та Leopard 2, САУ PzH 2000, зенітну систему Gepard та про бронеавтомобілі Dingo – це з того, що вже масово експлуатують Сили оборони України. А якщо подивитися на перспективу, то це і про новітні колісні самохідні артсистеми RCH-155 та бойові машини RCT30 Boxer.

При цьому при правильному підході та сприянні такі спільні підприємства з обслуговування згодом стають фундаментом для вже локалізованих виробничих потужностей. А для України єдиною ефективною можливістю переозброєння та доозброєння сучасною технікою є якраз її виробництво на українських потужностях.

Нагадаємо, що про плани заходження KNDS в Україну стало відомо ще у березні 2024 року. Про це було домовлено на рівні міністрів оборони Німеччини та Франції. Водночас піонером серед європейських оборонних компаній у питанні заходження в Україну залишається Rheinmetall, який має плани на чотири заводи.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України