В Україні працює до 10 компаній, що займаються виробництвом БПЛА-камікадзе великої дальності.
Про це в інтерв’ю Reuters розповів міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
За його словами у 2024 році Україна виготовить тисячі таких безпілотників, що зможуть вражати цілі у російському тилу.
“Зростає категорія безпілотників-камікадзе з дальністю дії 300, 500, 700 і 1000 кілометрів. Два роки тому цієї категорії не існувало… взагалі”, – заявив Михайло Федоров.
За його словами, нещодавня серія ударів по нафтових об’єктах відображає прогрес уряду у швидкому дерегулюванні ринку безпілотників і збільшенні його фінансування, причому держава виступає в ролі венчурного інвестора.
Міністр розповів, що в рамках ініціативи BRAVE1, започаткованої урядом минулого року, військово-технічним стартапам було виділено близько 2,5 мільйонів доларів США у вигляді грантів, і ця сума має бути збільшена приблизно в десять разів у 2024 році.
“Ми будемо боротися за те, щоб збільшити фінансування ще більше”, – додав Михайло Федоров.
На відміну від Росії, де у виробництві безпілотників домінує держава, переважна більшість виробників в Україні є приватними. За словами Федорова, державною є лише одна з 10 компаній, чиї безпілотники можуть літати в регіони навколо Москви або Санкт-Петербурга.
Міністр згадав, що у 2023 році обсяги виробництва та поставок БПЛА в Україні зросли більш ніж у 120 разів, що є частиною ширшого поштовху до розробки та виробництва безпілотників у воєнний час для скорочення розриву з ударними можливостями Росії.
Загалом минулого року було укладено контрактів на понад 300 тисяч дронів різних типів, понад 100 тисяч відправлено на фронт — це числа без урахування поставок від волонтерів.