В Україні змінять правила обміну валют

З цією метою правління Національного банку України внесло зміни до інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України.

Національний банк спростить проведення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют з 1 липня 2018 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ. З цією метою правління Національного банку України внесло зміни до інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України. По-перше, регулятор спростить оформлення банками та іншими фінансовими установами операцій з обміну валют. Якщо раніше банки мали оформляти дві паперові версії квитанції про здійснення такої операції — одну для клієнта, іншу — для зберігання в банк, то з 1 липня вони зможуть оформляти квитанції про валютно-обмінній операції не тільки в паперовій формі, але і в електронному вигляді. Відповідно банки отримають можливість зберігати відповідні документи в електронній формі. Крім того, за згодою клієнта банк буде мати можливість не оформлювати клієнту паперовий документ.

У свою чергу, інші фінансові установи, які здійснюють обмін валют, поки зобов’язані оформляти два паперових примірники квитанцій і два паперові розрахункові документи, що друкуються реєстратором розрахункових операцій (РРО). Надалі вони будуть оформляти для клієнтів валютно-обмінні операції лише одним документом, який друкується РРО, та відповідно — не будуть видавати клієнтам квитанцію про здійснення валютно-обмінної операції. При цьому банки і фінансові установи не будуть вимагати підпису клієнта на квитанції або документі РРО, якщо сума валютно-обмінної операції буде менше 150 тис. гривень.

По-друге, Національний банк надає можливість банкам і фінансовим установам здійснювати валютно-обмінні операції через платіжні пристрої. Після доопрацювання цими установами програмного забезпечення платіжного пристрою фізичні особи зможуть не тільки продавати, але й купувати готівку іноземної валюти з використанням цих пристроїв. По-третє, у зв’язку з розвитком електронного документообігу та для сприяння поширення безпаперових технологій банки і фінансові установи отримують можливість подавати звітну документацію при валютно-обмінних операціях у вигляді електронного документа. Відзначається, що зазначені зміни затверджені постановою правління Національного банку №63 «Про внесення змін у деякі нормативно-правові акти НБУ» від 07 червня 2018 року і набирають чинності з 01 липня 2018 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh