В Україні змінено правила виїзду дітей за кордон з одним із батьків

Верховна Рада України прийняла закон, яким спрощено порядок виїзду неповнолітніх дітей за кордон.

Те чого довго чекали багато українських дітей, стало реальністю. У вівторок 230 народних депутатів підтримали законопроект №8296, яким вносяться зміни до ряду законів України та визначаються нові можливості для закордонних подорожей для неповнолітніх громадян України, що проживають з одним із батьків.

Документом встановлено нові правила виїзду дітей за кордон у випадках коли батьки розійшлися і за рішенням суду або висновком органів опіки неповнолітня дитина проживає з одним із батьків.

Зокрема, тому з батьків, з ким постійно проживає дитина, не потрібно отримувати згоду від другого якщо:

  • термін запланованої мандрівки становить менше 1 місяця;
  • термін подорожі перевищує 1 місяць, але другий з батьків має заборгованість з виплати аліментів за 4 місяці і більше, що підтверджується відповідною довідкою. У випадках, коли мова йде про дітей-інвалідів або тих, хто має важкі недуги, такий термін заборгованості скорочується до 3 місяців.

З іншого боку, той із батьків з ким дитина постійно не живе, має отримувати нотаріальну згоду від іншої сторони. Якщо у її видачі буде відмовлено, то є можливість отримати такий дозвіл через суд. Проте подавати відповідну позов можна лише, якщо немає заборгованості зі сплати аліментів.

Закон набуде чинності через місяць після публікації в офіційних виданнях. Проте спочатку його має підписати президент.

Нажаль в законі нічого не згадується про благополучні сім’ї в яких дитина проживає з обома батьками. Для таких родин – нічого не змінилося. Якщо у закордонну подорож з дитиною збереться хтось один з батьків, то другий повинен надавати нотаріально завірений дозвіл.

Нагадаємо, незалежно від того з ким їде дитина, вона повинна мати біометричний закордонний паспорт. Його можна оформити навіть новонародженим. Єдине, на що варто звернути увагу – «дитячий» закордонний паспорт має трохи менший термін дії, ніж звичайний. Строк дії паспорту для дітей віком до 16 років – 4 роки, для решти громадян – 10 років з дня видачі.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh