ЄС|NATO

В Україну може зайти французький спецназ

Сенсацію, яку влаштував Макрон заявою про відправлення французів в Україну, продовжують активно обговорювати і європейські політики та ЗМІ.

Джерела видання Monde повідомляють, що Париж всерйоз розглядає можливість дозволити французькому спецназу та іншим військовим підрозділам країни перетинати кордон з Україною, щоб поставити перед кремлем “стратегічну дилему”.

На думку журналістів газети, військова присутність Франції в Україні “могла б захистити деякі українські території” і обмежити удари з боку РФ.

Видання також наводить слова неназваного українського дипломатичного джерела, яке повідомило, що в Україні “присутні всі держави-союзники”. Однак ідеться не про бойові підрозділи, а, наприклад, про представників розвідки.

Водночас видання Le Figaro пише, що Макрон збирає лідерів французьких партій на зустріч 7 березня, щоб обговорити війну в Україні.

За інформацією журналістів, табір французького лідера має намір зробити війну в Україні та ставлення до РФ темою передвиборчої кампанії на виборах до Європарламенту в червні цього року.

Глава списку, обраного Макроном, Валері Айєр підтримала слова президента про можливе відправлення військ в Україну, заявивши, що “жодного варіанта не можна виключати”.

“Ми не маємо наміру говорити Володимиру Путіну, що збираємося в принципі виключати можливість самозахисту: це стратегічні базові принципи”, – сказала вона.

Тим часом канцлер Німеччини Олаф Шольц продовжує стверджувати, що “німецьких військ в Україні не буде”. Він також відмовляється передавати ЗСУ далекобійні ракети Taurus.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України