Війна РФ проти України

В Україні вперше на парламентському рівні погоджено зведений трирічний план закритих оборонних закупівель

Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки погодив зведений трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями на 2022 – 2024 роки.

Погодження річних та трирічних планів оборонних закупівель відбувається згідно з Законом «Про оборонні закупівлі», який повністю вступив в силу з 1 січня 2022 року.

«Хочу подякувати голові профільного Комітету Олександру Завітневичу та членам комітету від усіх фракцій і груп за дуже конструктивну співпрацю. На погодження трирічного плану, який замінив ДОЗ, Державне оборонне замовлення, пішли десятки годин кропіткої роботи. Це безпрецедентне рішення. Тепер у нас є орієнтири для практичних дій на середньострокову перспективу. Проекти у сфері оборони дуже часто мають виробничий цикл, довший за один рік. Наш пріоритет – перейти від тактичних рішень до системного підвищення спроможностей Збройних Сил України, всіх компонентів сектору оборони. Поряд з забезпеченням поточних потреб нашого війська, ми переглянемо усі наявні дослідно-конструкторські розробки та будемо інвестувати у перспективні вітчизняні ДКР. Трирічний план створить для цього необхідні умови. Після його затвердження Урядом ми зможемо стати більш передбачуваним партнером для оборонно-промислового комплексу. Комітет відпрацював, на мою думку, бездоганно. Тепер свою частину роботи має зробити РНБО, після чого зведений план може бути затверджений Кабінетом Міністрів України» – сказав Міністр оборони України Олексій Резніков.

Згідно з Законом «Про оборонні закупівлі», зведений трирічний план закупівель товарів, робіт і послуг оборонного призначення за закритими закупівлями – це перелік (номенклатура) та обсяги товарів, робіт і послуг оборонного призначення для кожного державного замовника, що постачаються (закуповуються) за закритими закупівлями, а також обсяг коштів, передбачений на зазначені цілі на плановий і наступні за плановим два бюджетні періоди.

Зведений трирічний план формується відповідно до:

• завдань і заходів, визначених державними програмами у сферах національної безпеки і оборони, іншими документами оборонного планування розвитку складових сектору безпеки і оборони та оборонно-промислового комплексу;
• завдань, визначених Президентом України, Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Радою національної безпеки і оборони України як такі, що мають особливо важливе значення для забезпечення національної безпеки і оборони;
• нагальних потреб державних замовників.

Зведений трирічний план затверджується Кабінетом Міністрів України.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України