Економіка

В Україні розглядають можливість локалізації виробництва САУ Dana-M2

В Україні розглядають можливість здійснити локалізацію виробництва САУ Dana-M2 на потужностях вітчизняного оборонно-промислового комплексу

Про це розказав Заступник міністра оборони з озброєння Олександр Миронюк в інтерв’ю для Defense Express.

Спочатку це має бути часткова локалізація, а надалі – повний цикл виготовлення самохідної артилерійської установки на території нашої держави.

У разі позитивного рішення з придбання САУ Dana-M2 чеського виробництва, перші зразки можуть бути доставлені до України вже за півроку.

“Загалом Міноборони розглядає це питання дещо ширше, ніж просто закупівля. По-перше, це заміна старих артсистем. По-друге – часткове виробництво на території України. А надалі – повний цикл виробництва на потужностях вітчизняних оборонних підприємств”, – розказав Олександр Миронюк

Призначення САУ Dana-M2 у Збройних Силах України – це заміна причепних гармат Д-20, які перебувають на озброєнні у мотопіхотних та механізованих частинах Сухопутних військ ЗСУ. Після на черзі заміна має підійти до самохідних артилерійських установок 2С3 «Акація».

152-мм самохідної гаубиці Dana-M2 від Excalibur Army на "Зброя та Безпека-2018"
152-мм самохідної гаубиці Dana-M2 від Excalibur Army на “Зброя та Безпека-2018”

Тобто чеські самохідні артилерійські установки розглядаються для заміни артилерійських систем бригадного рівня.

Чому розглядається саме Dana-M2 у якості цієї заміни Заступник міністра оборони з озброєння назвав ряд причин:

“По-перше – це єдиний калібр, який є у Збройних Силах. Нам не потрібно закуповувати дорогі боєприпаси, доки ми не вирішили питання з виробництвом 155-мм боєприпасів в України.

По-друге, це мобільність. Швидкість колісної Dana-M2 до 100 км/год. В Україні, яка має розвинуту мережу доріг, ми можемо за 10 годин перекидати ці системи в будь-яку точку нашої країни. Якщо ми говоримо про причіпну артилерію, або САУ на гусеничному ходу, то для цього потрібні тягачі та трейлера, які не мають такої швидкості пересування”, – сказав Олександр Миронюк

Нагадаємо, що загалом Міністерство оборони України розглядає можливість закупівлі 26 самохідних артилерійських установок для потреб Збройних Сил України.

Окрім придбання артилерійських установок також мають бути придбані спеціальні боєприпаси зі збільшеною дальністю стрільби до 25,5 км типу DN1CZ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.