Політика

В українців почали забирати угорські паспорти прямо на вулиці

Що відбувається? Угорщина масово забирає назад паспорта, які роздавала на Закарпатті.

Про це розповів екс-голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль. За його словами, такі новоспечені «громадяни» нерідко зовсім не знають угорської мови.

«Якщо хтось хоче паспорт цієї країни, то отримує направлення в університет, де дають сертифікат, що він пише, читає і вільно розмовляє угорською мовою. Друга – чи бабуся, або мати були громадянами Угорщини», – пояснив Москаль.

Як стверджує екс-голова ОДА, для закарпатців процедура така ж, однак тут у офіційного Будапешта виникли проблеми.

«Спочатку Угорщина не знала, що ми корумповані. Зараз тривають суди один за одним. Дали можливість здавати іспит на знання угорської мови головам сільських, селищних, міських рад, а також приймати від них присягу тощо. Виявилося, що більше половини паспортів було видано тим, хто не є етнічними угорцями, не знають мови, що проживають у Києві або ще десь», – розповів він.

Як зазначив Москаль, зараз їх відбирають назад: «Сьогодні поліції дано вказівку – якщо людину зупиняють, він показує угорський паспорт, але не говорить і не розуміє угорської мови – документ забирається».

«Є такий «Вісник президента Угорщини», тому що приймає до громадянства президент. Робить це тихо, щоб у людини не було проблем. Але зате дві-три сторінки у кожному випуску – «позбавити громадянства такого-то, такого-то…». Тобто афішують на всі 100%», – заявив політик.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.