Новини з Австрії

В ЄС хочуть перевіряти водіїв похилого віку щодо придатності до водіння – мешканці Австрії проти

Невдоволення в Австрії щодо пропозиції ЄС щодо перевірки придатності до водіння для людей похилого віку.

Запланована постанова ЄС про людей похилого віку за кермом викликає ажіотаж в Австрії.
Фоном є пропозиція Комісії ЄС щодо підвищення безпеки на дорогах до ЄС. Для цього слід, наприклад, регулярно перевіряючи придатність до водіння людей старше 70 років. FPÖ і президенти Ради людей похилого віку Пітер Костелка (SPÖ) та Інгрід Коросек (ÖVP) різко критикують плани влади Брюсселя як дискримінаційні за віком.

Зокрема, за даними Комісії ЄС, люди віком від 70 років повинні або проходити самооцінку своєї придатності до керування кожні п’ять років, або проходити медичний огляд.

“Рішення про те, чи проводити самостійну оцінку або перевіритися у лікаря, залишається за державами-членами”, – повідомляють у ЄС.

Права водія, видані з 2013 року, вже обмежені 15 роками. Усі посвідчення водія, які були видані до 2013 року — в Австрії старі права на рожевому бланку — залишаються дійсними до 2033 року.

Європейський парламент і держави ЄС мають тепер знайти позиції щодо нового проекту та домовитися про компроміс, перш ніж нові правила зможуть набути чинності. Тож зміни можливі.

Офіційний представник дорожнього руху FPÖ та генеральний секретар Крістіан Хафенекер бачить «довільну» дискримінацію за віком у запланованих правилах для людей віком від 70 років. Для нього це «прикрий захід з боку ЄС».

Аналогічні заяви зробили об’єднання пенсіонерів

“Це явний випадок вікової дискримінації, яка не повинна застосовуватися в такій формі в Австрії”, – розкритикував Костелко в ефірі. Коросек пояснила: «Обмеження рухливості людей похилого віку надає величезний негативний вплив на якість їхнього життя».

З критикою виступили і депутати від ÖVP у Європарламенті Анжеліка Вінзіг та Барбара Талер. Мета Єврокомісії зробити дорожній рух безпечнішим — «хороша», — йдеться у заяві Вінціга. «Проте з поточною пропозицією люди похилого віку непропорційно обмежені». Талер пояснив: «Раніше до жінок була загальна підозра, тепер до літніх людей — і те, й інше невірно».

За словами відповідального міністерства транспорту Австрії, воно вивчає пропозицію ЄС. «Багато деталей пропозиції все ще залишаються відкритими, тому будуть потрібні чіткі роз’яснення та покращення, перш ніж можна буде розпочати переговори між державами-членами на політичному рівні та з парламентом ЄС», — йдеться у відповіді на запит АПА.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України