Економіка

В Україні стало доступні дані про міжнародні пасажирські перевезення

Новий набір відкритих даних від єЧерга опубліковано на data.gov.ua

За ініціативи Міністерства розвитку громад та територій на Єдиному державному порталі відкритих даних data.gov.ua опубліковані дані про міжнародні пасажирські перевезення.

Оприлюднено статистику перетинів кордону за серпень на кожному пункті пропуску, де функціонує єЧерга для автобусів. За цей період було зафіксовано майже 16 тисяч перетинів кордону пасажирськими перевізниками.

Переглянути актуальну інформацію можна за посиланням.

Станом на сьогодні система єЧерга для автобусів діє на 28 міжнародних автомобільних пунктах пропуску (МАПП), на 20 з них – слотований варіант черг, на 8 – черга працює за принципом «реєструйся і їдь» без можливості обрати часовий проміжок (слот) для перетину кордону.

Загалом, у серпні 2024 року єЧергою скористалися 3,3 тис іноземних та 6,4 тис українських перевізників. Можливістю обирати час перетину кордону автобусом відповідно до розкладу руху скористались понад 6,6 тисяч разів.

Новий набір відкритих даних від єЧерга опубліковано на data.gov.ua

Найпопулярнішими серед перевізників були пункти пропуску на кордоні з Польщею. До трійки лідерів увійшли «Шегині-Медика», «Рава-Руська» – Хребенне» та «Ягодин – Дорогуськ». Найпопулярнішими маршрутами за кількістю перетинів стали:

  • Київ-Кишинів (168);

  • Чернівці-Варшава (153);

  • Херсон-Щецин (148).

Розпорядником цих відкритих даних є Міністерство розвитку громад та територій України.

Оприлюднені дані допоможуть бізнесу краще планувати перевезення, державі — ефективніше розподіляти навантаження на кордоні. Впровадження єЧерги також сприяє зниженню корупційних ризиків, оскільки прозорість системи виключає можливість впливу на порядок просування транспортних засобів у черзі.

Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізує Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України