Здоров'я

В Україні поширюється гепатит А

У Вінницькій громаді виявили понад 100 випадків захворювання на гепатит А. Така кількість захворювань – це надзвичайна ситуація обласного масштабу.

Як повідомляє “Суспільне“, вірусний гепатит А було виявлено також в Івано-Франківській області. Станом на 1 листопада в обласній клінічній інфекційній лікарні перебувають семеро людей. За даними медиків, серед хворих – четверо дорослих та троє дітей.

“Діти – у віці шести-семи років. Є такі, що у 5-6 класах. Усі пацієнти з Івано-Франківська. Їхній стан – середньої тяжкості. Тяжких немає. Є хворі, яких госпіталізували 31 жовтня та 1 листопада”, – заступник генерального директора медустанови Наталія Дьоміна.

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна) – це гостра інфекційна хвороба з фекально-оральним механізмом передачі, з переважним ураженням печінки та травного каналу. Вірус гепатиту А передається від людини до людини побутовим шляхом.

Найчастіше інфікування відбувається під час подорожей та відпочинку – коли виникають проблеми з дотриманням правил особистої гігієни, використовується вода з неперевірених джерел. Також великий ризик зараження під час побутових контактів – у сім’ї та колективах.

Нагадаємо, характерні симптоми гепатиту А:

  • висока температура,
  • втрата апетиту,
  • діарея та блювання,
  • болю в животі,
  • помутніння та потемніння сечі,
  • тяжкість у правому підребер’ї.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі актуальних наукових та медичних досліджень та має виключно інформаційний характер. Ця інформація не може бути підставою для встановлення діагнозу чи лікування. Якщо у вас проблеми зі здоров’ям, для встановлення діагнозу обов’язково зверніться до лікаря.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України