Техно

В Україні хочуть зняти ПДВ та мита на ввезення в Україну енергообладнання

Уряд та Верховна Рада готують законопроєкт про зняття мита й ПДВ на ввезення в Україну енергообладнання.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, передає Урядовий портал.

«Щодо відновлення. Ремонти ідуть 24/7. Максимально залучаємо допомогу партнерів. У Фонді підтримки енергетики акумулювали вже 500 млн євро, за які закуповуємо обладнання», – зауважив очільник уряду.

Наголошується, що під час засідання Кабмін також ухвалив рішення про залучення ще 30 млн євро від державного банку Німеччини (KfW). За словами глави уряду, ці кошти підуть на реконструкцію однієї з підстанцій у Львівській області: «Це підвищить стійкість нашої енергосистеми та покращить її інтеграцію з європейською».

Шмигаль додав, що стосується розширення генерації, уряд робить ставку на децентралізовану енергосистему. Зокрема, спільно з Верховною Радою готується законопроєкт про зняття мита й ПДВ на ввезення всього енергетичного обладнання, а також усунення всіх митних формальностей.

«Готуємо програму пільгового кредитування на закупівлю енергообладнання як для громадян, так і для бізнесу. Розширюємо газову генерацію. Мова йде про газотурбінні, газопоршневі та когенераційні установки, а також про модульні котельні. Й одночасно нарощуємо видобуток газу. За 5 місяців цього року «Нафтогаз» запустив 36 нових свердловин і збільшив видобуток на 10%», – відзначив прем’єр.

Уряд також затвердив порядок надання фінансової підтримки фізичним особам, що встановлюють генеруючі установки з альтернативних джерел енергії у власних домогосподарствах. Сума компенсації для установок потужністю до 10 кВт на одне домогосподарство складатиме 244 тис. грн. А максимальна сума кредиту – 480 тисяч гривень терміном на 5 років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України