Авторські статті

«В Україні щороку підробляють десятки препаратів, серед них – Но-шпа, Мезим, Ессенціалє» – Держлікслужба

В Україні цього року підробили 37 медичних препаратів. Найчастіше фальсифікують розрекламовані ліки, які споживач знає найкраще. Це такі препарати як Фестал, Ефералган, Доларен, Омез, Уролесан, Ессенціалє, Мілдронат, Кетанов, Мезим Форте, Но-Шпа.

Про це повідомили, у відповідь на інформаційний запит повідомили у Державній службі України з лікарських засобів.

Так, найчастіше підробляють відомі препарати. За останні два роки в Україні виявили та заборонили понад 70 найменувань фальсифікованих ліків.

За 2012 рік в Україні заборонили 41 найменування фальсифікованих лікарських засобів. За 8 місяців 2013 року – 37. Більшість ліків виявили на складах, відтак до споживача вони не потрапили.

Найбільш резонансними були викриття фальсифікованих медикаментів на Львівщині та Київщині.

Зокрема, у 2012 році у Львівській області знайшли склад з фальсифікованими ліками без відповідних документів та сертифікатів. А реалізатори не мали ніяких ліцензій щодо продажу медикаментів.

Цього року Держлікслужба разом з правоохоронцями натрапили у Київській області на цілий склад ліків без маркування, номерів серій. Так, на території ТОВ «Торговий дім «Каскад-Медікал» було чимало не розфасованих і незареєстрованих препаратів з німецькомовними упаковками. На ліках не було ні маркування, ні номерів серій, ні терміну придатності чи інструкції.

Після викриття, заборонили реалізовувати та застосовувати 44 найменування незареєстрованих лікарських засобів німецької фірми «Хеель».

Нагадаємо, цьогоріч у вересні, правоохоронці у Львові затримали фармацевтів, які підробляли ліки та реалізовували їх через приватні компанії. Правоохоронці знайшли понад 200 ящиків фальсифікованих медикаментів, вартістю 2 млн. гривень. Зловмисників засудили до 5 років позбавлення волі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.