Право

В Україні за перебування без маски штраф 17 тисяч гривень: де її потрібно носити

В Україні в зв’язку з карантином через коронавірус ввели заборону на перебування без масок у всіх громадських місцях.

Порушникам загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Як передають Факти ICTV з посиланням на адвоката Романа Шахматенка, громадське місце – це частина будівлі або території, до яких всі громадяни України мають рівний доступ.

“Починаючи з під’їзду, ліфтів і закінчуючи магазинами й аптеками, це все вважається громадським місцем. Сюди ж відносять вулицю, всі заклади, зупинки громадського транспорту, сам транспорт, парки, сквери, майданчики”, – пояснив він.

У законах України поняття “громадського місця” зазначено у “Про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Тобто, просто вулиця або двір не є громадським місцем.

Крім того, орган місцевого самоврядування може розширити список громадських місць, відповідно до статті 9 цього закону.

Також список громадських місць зазначений у статті 178 Кодексу про адміністративні порушення. Там в переліку громадських місць, які заборонені для розпивання алкоголю, вказані вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки та всі види громадського транспорту.

“Радимо звернутися в органи місцевого самоврядування для ознайомлення зі списком місць у вашому місті”, – радять юристи з приводу заборони на відвідування громадських місць без масок.

Для того, щоб не заплатити штраф від 17 тисяч гривень, варто носити маски або респіратори скрізь, крім власних квартир і будинків, а також дворів біля під’їзду, за умови, що ви там знаходитесь одні, радять юристи.

Нагадаємо, порушення правил карантинного режиму в Україні карається серйозними штрафами.

  • Перше порушення – 17 тисяч гривень.
  • Друге порушення – 34 тисячі гривень.
  • Третє порушення – кримінальна відповідальність.

Штраф українці можуть отримати не тільки за відсутність масок в громадських місцях, а також за прогулянки по парках, особливо великою компанією, за порушення правил ізоляції та обсервації, за відвідування дитячих і спортивних майданчиків.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України