В Україні за перебування без маски штраф 17 тисяч гривень: де її потрібно носити

В Україні в зв’язку з карантином через коронавірус ввели заборону на перебування без масок у всіх громадських місцях.

Порушникам загрожує штраф від 17 до 34 тисяч гривень.

Як передають Факти ICTV з посиланням на адвоката Романа Шахматенка, громадське місце – це частина будівлі або території, до яких всі громадяни України мають рівний доступ.

“Починаючи з під’їзду, ліфтів і закінчуючи магазинами й аптеками, це все вважається громадським місцем. Сюди ж відносять вулицю, всі заклади, зупинки громадського транспорту, сам транспорт, парки, сквери, майданчики”, – пояснив він.

У законах України поняття “громадського місця” зазначено у “Про заходи попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”. Тобто, просто вулиця або двір не є громадським місцем.

Крім того, орган місцевого самоврядування може розширити список громадських місць, відповідно до статті 9 цього закону.

Також список громадських місць зазначений у статті 178 Кодексу про адміністративні порушення. Там в переліку громадських місць, які заборонені для розпивання алкоголю, вказані вулиці, закриті спортивні споруди, сквери, парки та всі види громадського транспорту.

“Радимо звернутися в органи місцевого самоврядування для ознайомлення зі списком місць у вашому місті”, – радять юристи з приводу заборони на відвідування громадських місць без масок.

Для того, щоб не заплатити штраф від 17 тисяч гривень, варто носити маски або респіратори скрізь, крім власних квартир і будинків, а також дворів біля під’їзду, за умови, що ви там знаходитесь одні, радять юристи.

Нагадаємо, порушення правил карантинного режиму в Україні карається серйозними штрафами.

  • Перше порушення – 17 тисяч гривень.
  • Друге порушення – 34 тисячі гривень.
  • Третє порушення – кримінальна відповідальність.

Штраф українці можуть отримати не тільки за відсутність масок в громадських місцях, а також за прогулянки по парках, особливо великою компанією, за порушення правил ізоляції та обсервації, за відвідування дитячих і спортивних майданчиків.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twenty − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh