В Україні вперше за часи Незалежності були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія середнього класу

Створення української ракети Циклон-4М: вперше за часи Незалежності були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія середнього класу

23 серпня, вперше за часи Незалежності, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому – відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектований КБ «Південне» та виготовлений на Південмаші.

Про це повідомляє прес-служба КБ «Південне».

Під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п’ять разів, як і було заплановано конструкторами КБ «Південне».

Прототипом ракети-носія «Циклон-4М», як і всіх ракет серії «Циклон» є бойова міжконтинентальна балістична ракета 8К69, яка доставляла ядерний заряд до цілі.
Двоступенева РН «Циклон-4М» буде здатна вивести до 5 тонн корисних вантажів на низькі навколоземні орбіти.

Перший ступень «Циклон-4М» буде від РН «Зеніт».
В якості другого ступеня, після певного доопрацювання та заміни деяких матеріалів був узятий проект третього ступеня РН «Циклон-4», який так і не був реалізований.

7000-й виріб (третій ступень РН «Циклон-4») був виготовлений на Південмаші в травні цього року.
До складу третього ступеня РН «Циклон-4» входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування.

Вогневі випробування 3-го ступеня – найважливіші випробування перед першими льотними випробуваннями третього ступеня – саме він буде працювати безпосередньо у космосі та виводити супутники в цільову точку. Надалі буде досліджено можливість установки 3-го ступеня РН «Циклон-4» на РН «Циклон-4М» у якості другого ступеня.

Раніше в КБ Південне виготовили головного обтікач ракети-носія “Циклон-4М та розробили конструкторську документацію на рушійний блок РД-870 для першого ступеня.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

seventeen + 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh