Економіка

В Україні вперше за часи Незалежності були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія середнього класу

Створення української ракети Циклон-4М: вперше за часи Незалежності були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія середнього класу

23 серпня, вперше за часи Незалежності, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому – відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектований КБ «Південне» та виготовлений на Південмаші.

Про це повідомляє прес-служба КБ «Південне».

Під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п’ять разів, як і було заплановано конструкторами КБ «Південне».

Прототипом ракети-носія «Циклон-4М», як і всіх ракет серії «Циклон» є бойова міжконтинентальна балістична ракета 8К69, яка доставляла ядерний заряд до цілі.
Двоступенева РН «Циклон-4М» буде здатна вивести до 5 тонн корисних вантажів на низькі навколоземні орбіти.

Перший ступень «Циклон-4М» буде від РН «Зеніт».
В якості другого ступеня, після певного доопрацювання та заміни деяких матеріалів був узятий проект третього ступеня РН «Циклон-4», який так і не був реалізований.

7000-й виріб (третій ступень РН «Циклон-4») був виготовлений на Південмаші в травні цього року.
До складу третього ступеня РН «Циклон-4» входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування.

Вогневі випробування 3-го ступеня – найважливіші випробування перед першими льотними випробуваннями третього ступеня – саме він буде працювати безпосередньо у космосі та виводити супутники в цільову точку. Надалі буде досліджено можливість установки 3-го ступеня РН «Циклон-4» на РН «Циклон-4М» у якості другого ступеня.

Раніше в КБ Південне виготовили головного обтікач ракети-носія “Циклон-4М та розробили конструкторську документацію на рушійний блок РД-870 для першого ступеня.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України