Економіка

В Україні розслідування економічних злочинів стане виключним повноваження Бюро економічної безпеки

Бюро економічної безпеки набрало необхідний штат і готовий запуститися у четвер, 25 листопада, проте уряд досі не виділив органу будівлю.

Про це повідомила пресслужба БЕБ.

Для запуску БЕБ до 25 листопада орган має мати 30% від загальної штатної чисельності центрального апарату, тобто 210 осіб. На 22 листопада вже працевлаштовано 214 працівників. Така кількість є достатньою для роботи Бюро на перших етапах.

Зазначається, що директор Бюро економічної безпеки Вадим Мельник вже направив на погодження до Міністерства економіки, Мінфіну та Мінцифри проєкт постанови Кабміну “Про початок діяльності Бюро економічної безпеки”.

Після погодження цими міністерствами та надання висновку Міністерством юстиції, постанову підписує Кабінет Міністрів – повідомляє Економічна правда.

Попри все, новостворений орган досі не має власної будівлі, яку повинен виділити Кабмін. У БЕБ пояснюють, що затягування процесу виділення приміщення може унеможливити процес передачі кримінальних проваджень та роботу органу в цілому.

Із запуском відомства розслідування економічних злочинів стане виключним повноваження Бюро. Наприклад, розслідування фінансових та податкових правопорушень (податкові “скрутки”), виготовлення та розповсюдження нелегальних підакцизних товарів, підробка грошей тощо.

Повноваження з опрацювання таких справ втрачають Національна поліція, СБУ. Податкова міліція повністю ліквідується.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України