В Україні у зв’язку з цим очікується підвищення рівнів води, а в горах Закарпаття зберігається значна неголовна небезпека. Це пов’язано з відлигою та опадами, інформує прес-служба ДСНС України.
Так, у деяких регіонах України прогнозується підвищення рівнів води. Оголошено І рівень небезпеки – жовтий.
11-12 лютого на річках басейнів Західного Бугу та Прип’яті на 0,1-0,5 метра місцями можливий початковий вихід води на заплаву.
На річці Прип’ять у створі посту Речиця та річці Стохід у створі посту Любешів – подальше затоплення заплави (І рівень небезпеки – жовтий)
У відомстві попереджають, що в ці дні на річках басейну Дністра, Прута та Сирету очікується підвищення рівнів води на 0,2-1 метр з ослабленням льодових явищ, льодоходом, без негативних наслідків. А на окремих ділянках річок басейну Стрия можливе формування заторів льоду з різким коливанням рівнів води.
До речі, українців попереджають, що цього року весна буде аноманольною. Тепло прийде вчасно, при цьому буде вітряно. Протягом березня в Україні буде більш висока температура, ніж зазвичай. В останньому місяці зими температура повітря буде на два градуси більша за норму, така погода швидше відповідає березню або листопаду. У квітні очікується суха сонячна погода, а до середини місяця температура повітря вдень може досягти позначки 20 градусів.
Клімат на планеті поступово змінюється, у майбутньому це може вплинути на врожайність. Найбільше постраждають Черкаська, Херсонська, Кіровоградська, Полтавська та Вінницька області України. До кінця століття в містах можуть спостерігатися інтенсивні підвищення температури (понад п’ять градусів влітку в Луганську та взимку в Києві). Ці впливи необхідно буде додатково проаналізувати на предмет того, як вони позначаться на потреби населення в опаленні та охолодженні, особливо щодо впливу на здоров’я вразливих груп населення, а також впливу на міську інфраструктуру.