ЄС|NATO

В Угорщині політичний скандал: оприлюднено аудіорозмову угорських чиновників про приховування корупції

Скандал в Угорщині розпочався з оприлюднення аудіозапису, на якому голос, схожий на колишнього міністра юстиції Юдіт Варгі, підтверджує змову угорських чиновників для приховування корупції. Вони нібито добилися видалення доказів із протоколів суду, щоб приховати свою роль у корупційних бізнес-операціях.

Як пише агентство АР, запис у Facebook та YouTube опублікував колишній угорський чиновник та колишній чоловік Варги, а нині опозиціонер та яскравий антиорбаніст Петер Мадяр.

Мадяр хоче розкрити масштаби корупційної змови.

“Вони (чиновники) підказали прокурорам, що потрібно вилучити”, – розповідає Варга на записі, який, за словами Мадяра, він зробив під час розмови у квартирі колишнього подружжя.

У вівторок зранку Мадяр передав запис до прокуратури у Будапешті, щоб та використала її як доказ.

У замітці у Facebook Варга звинуватила Мадяра у домашньому насильстві під час їхнього шлюбу та стверджувала, що вона зробила ці заяви під тиском.

“Я сказала те, що він хотів почути, щоб якнайшвидше втекти. У такій ситуації будь-яка людина може сказати те, що вона не має на увазі, в стані страху”, – написала Варга. Мадяр спростував її звинувачення у окремій публікації на своєму Facebook.

Колись високопоставлений, але маловідомий член політичного оточення Орбана Мадяр став відомий, коли в лютому дав інтерв’ю популярному YouTube-каналу Partizan, в якому звинуватив уряд Орбана в широкомасштабній корупції та використанні наклепницьких кампаній для дискредитації опонентів.

15 березня Мадяр виступив перед десятками тисяч людей у Будапешті, де оголосив плани створити нову політичну партію, щоб кинути виклик Орбану.

Прихильники Мадяра сподіваються, що позиція колишнього інсайдера може допомогти змінити політичну систему Угорщини, яку багато хто вважає автократією, що глибоко вкорінилася.

Мадяр виступив проти офіційної корупції в Угорщині, звинувативши Орбана у створенні олігархічної системи, де багатії збагачуються за рахунок несправедливо укладених державних контрактів. Зокрема, він націлився на Антала Рогана, керівника відомства прем’єр-міністра Орбана, який керує й орбанівською медіамонополією.

Запис, опублікований у вівторок, нібито показує, що Роган керував зусиллями щодо зміни доказів у суді.

Варга була міністром юстиції Угорщини до лютого, коли вона пішла у відставку через політичний скандал після того, як стало відомо, що екс-президент Каталін Новак помилувала засудженого співучасника у справі про сексуальне насильство над дітьми. Деталі читайте у статті “ЄП” про “педофільський землетрус” в Угорщині.

Нагадаємо, Брюссель пригрозив ударити по економіці Угорщини через крайню “незговірливість” Орбана. Причому ЄС уже має стратегію, спрямовану на усунення економічних недоліків Угорщини, підрив її валюти та обвал довіри інвесторів у спробі завдати шкоди.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України